Ile zapłacisz za internet światłowodowy?

Łącze światłowodowe jest drogie? Instalacja skomplikowana? A może jest zupełnie inaczej?

Łącza internetowe oferowane przez większość operatorów oferują zwykle prędkość i jakość transferu na niskim poziomie. Zbyt niskim, by móc skorzystać ze wszystkich usług, jakie oferuje współczesny internet. I mowa tu nie tylko o rozrywkach dla technologicznych maniaków, ale też aplikacjach, z których na co dzień wszyscy korzystamy. O tym, jak bardzo irytujące może być wolne łącze, przekonał się każdy, kto choć raz doświadczył przerwania transmisji z meczu w kluczowym momencie lub zakłóceń w trakcie oglądania ulubionego serialu.

Szybki internet – ceny

Zazwyczaj jednak godzimy się na takie utrudnienia z przeświadczeniem, że stabilne i szybkie łącze jest po prostu drogie. Oczywiście nie bierze się to znikąd, a do wysokich cen przyzwyczaili nas oferujący łącze światłowodowe operatorzy. Jeszcze do niedawna miesięczny koszt oscylował wokół 150 złotych, a to dla wielu klientów jest po prostu zbyt dużym wydatkiem. Szczególnie jeśli komputer służy im tylko do zwykłej rozrywki i komunikacji ze znajomymi.

swiatlowod-do-domu

Modem i instalacja

Warto jednak dodać, że wydatki klientów chcących korzystać ze światłowodowego internetu często nie kończyły się wyłącznie na opłacie abonamentowej. Zdarzają się bowiem na rynku takie oferty, gdzie operator uzależnia możliwość skorzystania z usługi od uregulowania opłaty za montaż łącza. A ta, choć jednorazowa, może być naprawdę dotkliwa. Koszt położenia jednego metra bieżącego światłowodu to około 50 złotych, a po uwzględnieniu cen materiałów i modemu może okazać się, że zapłacimy od 350 do nawet (jeśli decydujemy się na montaż w budynku jednorodzinnym) 800 złotych.

Tani internet światłowodowy?

Jak jednak zmniejszyć opłaty za internet światłowodowy? Podłączenie i korzystanie z sieci nie musi być drogie, co swoją nową ofertą udowadnia Orange. To szansa na to, by za światłowodowy dostęp do internetu zapłacić tyle, co za standardowe łącze oferowane przez wielu dostawców. Przez pierwszy rok miesięczna opłata wynosi bowiem tylko 69 złotych przy bezpłatnej instalacji, a po upływie dwunastu miesięcy wydatki zwiększą się tylko o 30 złotych miesięcznie (przy umowie na 24 miesiące). Dodatkowo w ramach pakietu otrzymujemy telewizję z 91 kanałami w tym 25 z nich w jakości HD. Dostawca dodatkowo zapewnia o gwarantowanej prędkości łącza na poziomie 100 Mb/s. Więcej o ofercie i dodatkowych korzyściach można przeczytać na stronie operatora – https://www.orange.pl/ftth.phtml.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *