Zasady wyboru i korzystania z chłodziarko-zamrażarki

Często wszystkiemu winna zła klasa energetyczna lub po prostu braki konserwacyjne systemu chłodzenia podstawowych produktów. W artykule przedstawienie chłodziarko-zamrażarki, jako urządzenia niezbędnego w kuchni. Dodatkowo zasady wyboru i korzystania. Zrozumienie artykułu pozwoli Ci na zaoszczędzenie mnóstwa pieniędzy w okresie rocznym

Podstawowa zasada.

Jeżeli w urządzeniu pojawia się spora warstwa lodu (maksymalizująca zużycie energii) należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami producenta rozmrażanie, najlepiej cyklicznie. W nowoczesnych sprzętach istnieje opcja pracy w formacie bez osadzania szronu tzw. frost-free. Oczywiste polecenie.

Klasa energetyczna najważniejsza dla domowego budżetu

Wielkie znaczenie ma właściwy wybór klasy energetycznej. A z plusami pozwala zminimalizować dotychczasowe wydatki, nawet do pięćdziesięciu procent, co staje się wynikiem znakomitym. Początkowa inwestycja w chłodziarko-zamrażarkę zwróci się już po roku właściwego użytkowania.

Optymalne rozmieszczenie produktów

Wszystkie współczesne chłodziarko-zamrażarki posiadają instrukcję producenta, w której oznaczono strefy przechowywania żywności. Należy się nimi kierować, aby utrzymać pożywienie w optymalnej formie, przez dłuższy czas, świeże, smaczne, bez wydzielania niemiłego zapachu. Nigdy nie zbliżaj za mocno produktów do siebie.

Precyzja instalacji

Poziomica niezbędna do wyprofilowania równowagi. Do ciekawych funkcji należy zaliczyć ochronę antybakteryjną, alarmy związane z nieprecyzyjnym domknięciem drzwi, strefową cyrkulację powietrza, możliwość błyskawicznego mrożenia. Chłodziarko-zamrażarki posiadają zróżnicowaną wielkość dającą szerszą efektywność wykorzystania ograniczonej przestrzeni. Przydatna wolność obsługi, szybkie przesuwanie lodówki, łatwiejsze przeprowadzenie ewentualnych napraw. Niektóre urządzenia mają wbudowane ekrany LCD z kilkoma ciekawymi funkcjonalnościami, jak możliwość ograniczenia zużycia energii w czasie urlopu. Żywność zapakowana w pojemniki próżniowe lub specjalne folie pozostanie świeża przed długi okres.

Higiena obowiązkowa

Co jakiś czas prowadź czyszczenie, dokładne, specjalnymi detergentami. Lepiej wybierać chłodziarko-zamrażarki bez elementów sztucznych, chropowatych. Szkło i plastik to najlepsze połączenie, uważaj na zagłębienia zbierające bakterie. Absolutnie oddal lodówkę od kaloryfera, miejsca lokalnego ciepła.

Na zakończenie

Klasa energetyczna, zróżnicowane funkcje i systemy, gwarancja oraz skuteczne zasady przechowywania żywności pozwolą uzyskać ogromne oszczędności, a także lepszy komfort korzystania z jedzenia. Dobra chłodziarko zamrażarka to koszty rozpoczynające się od tysiąca złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Ta ostatnia opcja przeznaczona bardziej dla typowych działalności gastronomicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *