Zdrowa suplementacja? Naturalnie, pod okiem specjalisty

Stosowanie suplementów diety niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia, wyglądu i ogólnej kondycji organizmu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to droga na skróty w postaci jednej tabletki na wszystko. O tym, co możemy zyskać, jak skutecznie uzupełniać dietę, i w czym pomoże nam specjalista, zapytaliśmy dietetyka.

Głównym zadaniem suplementów jest wzbogacenie codziennej diety i uzupełnienie niedoborów pewnych składników – np. minerałów czy witamin. Suplementacja ma również niebagatelne znaczenie dla procesu odchudzania, jednak jako jeden z jego elementów, obok odpowiednio dobranej diety i aktywności fizycznej.

fot. Dagmara Kostrzewa, dietetyk z Naturhouse

Aby nie wpaść w pułapkę preparatów niewiadomego pochodzenia, obiecujących spektakularne efekty lub nie doprowadzić do przesuplementowania, niezbędna jest opieka specjalisty. – Chociaż suplementy nie są wydawane na receptę, ich dobór powinien być poprzedzony dokładnym wywiadem i dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zanim polecę odpowiednie preparaty, muszę wiedzieć, jakie nawyki żywieniowe ma dana osoba, co jest przyczyną nadmiernych kilogramów – nadmiar tkanki tłuszczowej czy gromadzenie się wody metabolicznej, a przede wszystkim, jaki jest jej stan zdrowia – mówi Dagmara Kostrzewa, dietetyk z Centrum Naturhouse.

Suplementy wspomagają proces odchudzania zarówno w sposób bezpośredni, jak i poprzez regulowanie ogólnej kondycji organizmu i niwelowanie aspektów, które bywają przyczyną nadwagi. – Odpowiednio dobrane preparaty stabilizują poziom cukru we krwi, ograniczając wchłanianie cukrów prostych, regulują przemiany węglowodanów w organizmie, pobudzają perystaltykę jelit, oczyszczają i regenerują wątrobę, a także pobudzają pracę całego układu pokarmowego ­– wyjaśnia dietetyk z Naturhouse.

Włączając do procesu odchudzania suplementy dobrane przez specjalistę, możemy nie tylko łatwiej uzyskać efekty związane z wagą ciała, ale również skutecznie zadbać o inne aspekty wyglądu – m.in. pozbyć się cellulitu lub nieestetycznych rozstępów. Stosując właściwe produkty np. na bazie skrzypu polnego, możemy z kolei zapobiec osłabieniu kondycji włosów, cery czy paznokci.

Warto także pamiętać, że suplementy występują nie tylko w postaci tabletek. Coraz częściej są to płynne ekstrakty, napary czy kapsułki delikatniejsze dla żołądka i lepiej wchłaniane. Aby mieć pewność, że stosujemy preparaty dobrej jakości, z pewnych źródeł produkcji i bezpieczne dla naszego zdrowia, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy dopasują kurację do naszych indywidualnych potrzeb, eliminując wszelkie ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *