Zdrowotne właściwości masażu

Czy słowo „masaż” kojarzy Ci się jedynie z relaksem i przyjemnością, jaką czasem fundują sobie dobrze zarabiający ludzie? Jeśli tak, to wiedz, że jesteś w błędzie – masaż posiada także wiele właściwości zdrowotnych. Odpowiedni dotyk może bowiem poprawić nie tylko nasze samopoczucie, ale także zaradzić wielu problemem zdrowotnym.

Pokonać przewlekły ból

Wielu Polaków cierpi z powodu przewlekłego bólu – nie zawsze udaje się usunąć jego bezpośrednią przyczynę. Można natomiast łagodzić odczuwane dolegliwości – jednym z takich sposobów jest masaż. Odpowiedni ucisk czy głaskanie tych części ciała, w których znajdują się określone zakończenia nerwowe, często daje efekty porównywalne do długotrwałego zażywania leków przeciwbólowych – i, w przeciwieństwie do tabletek, nie wywołuje praktycznie żadnych skutków ubocznych!

Sprzymierzeniec szczupłej sylwetki

Statystyki pokazują, że coraz więcej naszych rodaków cierpi z powodu nadwagi i otyłości – przypadłości te dotykają także dzieci! Jedzenie w pośpiechu, zbyt duża ilość tłustych dań w diecie i niewielka ilość ruchu sprawiają, że tyjemy coraz szybciej. Należy jednak pamiętać o tym, że otyłość to nie tylko defekt kosmetyczny, lecz choroba, z którą należy walczyć! Z pomocą może przyjść nam masaż odchudzający – pobudza on przemianę materii, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, a także… ujędrnia skórę i sprawia, że mamy motywację, by wytrwać na diecie! Wszystko to sprawia, że kursy masażu stają się coraz bardziej popularne. Są to zarówno kursy masażu klasycznego, ajuwerdyjskiego, twarzy czy kursy masaży orientalnych.

Pożegnaj nadciśnienie i bezsenność

Zbyt wysokie ciśnienie tętnicze to zmora wielu osób, które przekroczyły czterdziesty rok życia. Na jego występowanie wpływają czynniki genetyczne oraz tryb życia – im więcej stresu i codziennej gonitwy, tym wyższy wynik pokazuje ciśnieniomierz. Regularne uczęszczanie na masaż będzie idealnym uzupełnieniem leczenia nadciśnienia w gabinecie lekarskim. Masaż relaksacyjny lub masaż głowy pozwoli z kolei pozbyć się dolegliwości, która często towarzyszy osobom z nadciśnieniem – bezsenności. Pomoże to wyregulować nasz rytm dobowy, dzięki czemu będziemy czuli się bardziej wypoczęci i zdrowsi!

Między nami, kobietami

Masaż z wykorzystaniem aromaterapii jest także doskonałym sposobem radzenia sobie z typowo kobiecymi problemami, takimi jak bolesne miesiączkowanie, zespół napięcia przedmiesiączkowego, uderzenia gorąca czy osłabienie towarzyszące menopauzie. Regularne odwiedzanie salonu masażu pomaga także łagodzić objawy migrenowego bólu głowy. Niektóre gabinety oferują także specjalistyczny masaż dla kobiet w ciąży, który ujędrnia skórę i pomaga wyciszyć się… przed jedną z najważniejszych zmian w życiu przyszłej mamy.

Czas na psyche

Masaż jest często polecany osobom, które cierpią z powodu problemów psychicznych – na przykład bólów i chorób psychosomatycznych, depresji, wypalenia zawodowego czy zaburzeń lękowych. Stan relaksu i wyciszenia może znacząco obniżyć poziom stresu, który – jak powszechnie wiadomo – przyczynia się do pogorszenia stanu psychicznego. Oczywiście, masaż nie zastąpi psychoterapii czy leków psychotropowych w przypadku poważnych zaburzeń, ale może znacząco poprawić funkcjonowanie pacjenta.

Zobacz więcej na www.akademia-masazu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *