Rozmiękła ziemia i błoto skutecznie zniechęcają do zimowych spacerów po przydomowych ogrodach. Chyba, że jeszcze latem zadbaliśmy o oryginalnie zaprojektowane i wkomponowane w całość, brukowane ścieżki. Nowoczesna kostka brukowa jest nie tylko praktyczna, ale – przede wszystkim – ładna. – Naszym klientom proponujemy aż kilkadziesiąt jej rodzajów, we wszelkich możliwych kształtach i kolorach – mówi Dominik Wilczyński, projektant w firmie Libet S.A. Dzięki temu, nikogo nie dziwią już dziś różnobarwne mozaiki, aranżowane w standardowo ułożonych nawierzchniach. Tak ułożone kostki dodają uroku, pozwalają uniknąć banalnej powtarzalności i dobrze radzą sobie w walce z chodnikową monotonią.

Pokaż mi swój ogród, a powiem ci kim jesteś
Dużo uwagi poświęcamy zazwyczaj parkietom, kolorom ścian i wszystkim detalom, które sprawiają, że czujemy się dobrze we własnym domu. Często zapominamy jednak, że ta sama zasada obowiązuje na zewnątrz. – To, jak wygląda nasze podwórko i ogród, aż w 35 % wpływa na ogólny wizerunek całej posesji – podkreślają projektanci z Libetu. Jeśli więc nie zadbaliśmy jeszcze o przydomowe otoczenie – czas wykorzystać długie, zimowe wieczory i już dziś zaplanować, jak zaczarujemy je wiosną.

Siła wyobraźni
Nowoczesna kostka brukowa to materiał uniwersalny. Pozwoli na realizację niemal każdej fantazji. Jeżeli nie boimy się eksperymentów, warto zastanowić się nad zestawieniem kilku różnych kształtów i kolorów. W miejscu, które chcemy szczególnie wyeksponować – zaprojektujmy mozaikę. Na pewno stworzy szczególny klimat. Dzięki temu zyskamy nie tylko oryginalną nawierzchnię, ale i unikatową wizytówkę domu. Jeśli natomiast wolimy stylistykę bardziej stonowaną, możemy skomponować barwę chodnika z kolorem dachu czy elewacją budynku. Ładny ogród to jednak nie tylko alejki. Dopełnieniem całości powinna być starannie dobrana roślinność, zadbane oczka wodne, utrzymane w odpowiednim stylu punkty świetlne czy wkomponowana w ogród altana.

Brzmi trochę jak z bajki? Możliwe, ale w przeciwieństwie do bajek – taką wizję nie trudno zrealizować w rzeczywistości. I wbrew pozorom można to zrobić niezbyt wysokim kosztem. – Zakup kostki brukowej to średnio 1% ogólnego kosztu budowy domu – podkreślają fachowcy z Libetu. "Czarowanie" ogrodu nie może obejść się bez kostki. Właściwie dobrana i pięknie zaaranżowana, nawet skromny przydomowy skwer zamieni w wykwintny, zmysłowy park.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *