4 sytuacje, w których warto pomyśleć o pożyczce

 

Spłacanie rat kredytów i pożyczek to wątpliwa przyjemność, o czym na własnej skórze przekonały się miliony Polaków. Choć wielu szczerze żałuje decyzji o nieprzemyślanym kredycie lub pożyczce, część chwali sobie możliwość zyskania dodatkowej gotówki w najbardziej podbramkowych sytuacjach. Kiedy warto wziąć pożyczkę?

1. Spełniasz marzenia

Nigdy nie jest za późno, by spełnić swoje marzenia o nauce języka obcego czy studiach podyplomowych, które – choć kosztują niemało – znacząco zwiększają nasze szanse na awans lub znalezienie lepszej posady. I choć rozsądek podpowiada, by zgromadzić odpowiednią kwotę i dopiero wówczas przystąpić do realizacji celów, czasem warto kuć żelazo, póki gorące. Zwłaszcza jeśli wiemy, że inwestycja w edukację przyniesie nam wymierne korzyści finansowe i pozwoli w krótkim czasie spłacić zadłużenie.

2. Walczysz z przeszkodami

Choć nawet staralibyśmy się z całych sił, nie uda nam się przewidzieć każdego zdarzenia i zapobiec wszystkim przykrym niespodziankom. Gdy samochód odmawia nam posłuszeństwa, mimo że dopiero co opuścił warsztat, trudno oprzeć się wrażeniu, że los szyderczo sobie z nas drwi. Nie lada kłopotem może stać się również zalana łazienka, zepsuta pralka czy kontuzja krzyżująca nasze zarobkowe plany. Niestety, przeszkód i potknięć nie unikniemy, dlatego, zamiast złorzeczyć na niesprzyjającą rzeczywistość, powinniśmy skupić się na poszukiwaniu rozwiązań. Jednym z nich może być pożyczka, która w parę chwil zażegna kryzys i uchroni nas przed jeszcze większymi kłopotami.

3. Nie masz czasu

Bywają w życiu sytuacje, w których nie możemy pozwolić sobie na zwłokę, a pieniądze potrzebne są nam natychmiast. Złożenie wniosku o pożyczkę w banku, oczekiwanie na decyzję i wypłatę środków to zwykle czasochłonna procedura. Znacznie szybciej dostaniemy pożyczkę online – w Zaplo.pl pieniądze możemy mieć już nawet w 15 minut po wydaniu pozytywnej decyzji przez pożyczkodawcę. Dodatkowo unikniemy załatwiania wielu formalności, tym samym skracając proces oczekiwania na środki. Pożyczki online to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie swój czas i szybkość działania.

4. Potrzebujesz środków tylko na chwilę

Gdy czekamy na zastrzyk gotówki, ale wiemy, że nastąpi on dopiero za tydzień lub miesiąc, ratunkiem może okazać się pożyczka. Dzięki błyskawicznie pozyskanym środkom będziemy w stanie opłacić na czas zobowiązania (tym samym unikając odsetek naliczonych za nieterminowe płatności), kupić niezbędne do pracy narzędzia czy wymarzony produkt, którego cena właśnie została znacząco obniżona. Mówi się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Słusznie, bo choć w wielu z nas widmo pożyczki budzi niepokój, zdarzają się sytuacje, w których dodatkowe środki to istny ratunek w nagłych wypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *