Wpływ przedwczesnego wytrysku na związek

Szacuje się, że przedwczesnym wytrysk może dotyczyć nawet 30% męskiej populacji. Jakie mogą być konsekwencje przedwczesnego wytrysku? W jaki sposób można leczyć tą dolegliwość?

Przedwczesny wytrysk a związek

Przedwczesny wytrysk to zaburzenie, które niesie za sobą niezadowolenie ze współżycia dla przynajmniej jednego z partnerów. Dlatego bardzo często ma to wpływ na funkcjonowanie całego związku, co w konsekwencji prowadzi do przejawów niechęci lub wrogości również w codziennych sytuacjach niezwiązanych ze strefą erotyczną.

Problemy w związku

Konsekwencje przedwczesnego wytrysku zaczynają się od problemów w sypialni, jednak z czasem przekładają się na różne, codzienne sprawy. Bardzo często z powodu lęku przed nieudanym współżyciem, mężczyzna znacznie ogranicza seks z partnerką lub całkowicie z niego rezygnuje.

Z jej strony może to zostać odebrane jako odrzucenie, w związku z czym zaczyna ona szukać różnych powodów dla takiego zachowania. Mężczyzna odrzuca w ten sposób zarówno aspekty seksualne, jak i większość zachowań świadczących o okazywaniu bliskości oraz uczuć. Dlatego odrzucona kobieta może poczuć się niekochana, a nawet zacząć podejrzewać zdradę.

Problemy tego typu występują najczęściej w przypadku partnerów, którzy nie mają nawyku rozwiązywania konfliktów poprzez szczerą rozmowę. Z tego powodu jakiekolwiek zaburzenia seksualne odbijają się nie tylko na życiu erotycznym, ale również innych aspektach związku.

Przedwczesny wytrysk

Część kobiet uważa, że mężczyzn nie obchodzi satysfakcja partnerki, myślą tylko o własnym orgazmie oraz są bardzo samolubni. Jednak w rzeczywistości wpływ przedwczesnego wytrysku na związek może być dużo większy. W takiej sytuacji większość mężczyzn nie doświadcza spełnienia oraz samozadowolenia, ale przejawia poczucie porażki i odczuwa bardzo duży wstyd.

Problemy natury seksuologicznej występują w wielu szczęśliwych związkach, przez co często prowadzą do ich rozpadu. Może być to wynikiem innych trudności dotykających partnerów, jednak jeżeli nie zdecydują się oni uporać z tym problemem, to stanie się on ich przyczyną. Dlatego powinni jak najwcześniej zacząć o tym rozmawiać, a następnie podjąć niezbędne kroki. Istnieje wiele sposobów na wyleczenie przedwczesnego wytrysku, a tym samym przedłużenie stosunku.

Partnerzy mogą wykonywać specjalne ćwiczenia, dzięki którym mężczyzna będzie w stanie przyzwyczaić się do stymulacji członka oraz kontrolowania wytrysku. Na dłuższy stosunek wpływ może mieć również poprawa kondycji fizycznej oraz odpowiednio ułożona dieta. Skorzystać można również z farmakoterapii oraz rozmaitych środków na przedłużenie stosunku.

Aby dobrać skuteczną metodę leczenia należy rozpoznać przyczynę przedwczesnego wytrysku. W tym celu najlepiej wybrać się do lekarza specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *