4 pomysły na zdrowe przekąski dla dzieci

Zapracowani rodzice często martwią się brakiem czasu na codzienne wykonanie zdrowych i pożywnych przekąsek dla swoich pociech. Nie sprzyja temu zabieganie i brak czasu na przemyślane zakupy.

Właśnie dla takich osób kierowane są oferty zakupów e-commerce, jakie proponuje np. Auchan i Frisco. Opinie na temat szybkości i jakości obsługi pokazują, że nawet zapracowany rodzic, dzięki zakupom online i szybkim dostawom, jest w stanie odpowiednio zaplanować dietę swojego dziecka.

Często tuż po powrocie do domu z przedszkola wasze dziecko jest głodne? A do pory kolacji zostało jeszcze trochę czasu? Każdy z rodziców to zna. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy niewielki posiłek lub przekąska tuż po samym powrocie. Jednak w praktyce, często nie mamy zbyt dużo czasu, aby po pracy robić zakupy i przygotowywać skomplikowane potrawy.

Warto zatem raz w tygodniu zaopatrzyć lodówkę w produkty, którymi możemy szybko poczęstować dziecko po powrocie do domu. Nawet w niedzielę wieczorem możemy na spokojnie skomponować listę potrzebnych produktów na cały tydzień, na co pozwalają wygodne zakupy online, na przykład we Frisco. Opinie klientów o jakości produktów i szybkości usług powinny zadowolić każdego, zapracowanego rodzica.

Pomysły na szybkie i zdrowe przekąski dla Twojego dziecka:

1.Marchewki w wersji mini

W sklepach można kupić gotowe, obrane marchewki. Stanowią one niezwykłe źródło witamin. Poza tym są twarde, co pozwala małym dzieciom rozluźniać mięśnie szczęki i dbać o zgryz. Warto inwestować w świeże przekąski – są niedrogie, zdrowe i ich przygotowanie nie zabiera w ogóle czasu. Wystarczy wyjąć opakowanie z lodówki, wsypać do miseczki i gotowe.

2.Owoce świeże i suszone

Niektórzy są zdania, że popołudniu nie powinno się już jeść owoców, gdyż zawierają spore ilości cukru. Jednak podanie dziecku niewielkiej przekąski z owoców od razu po powrocie z przedszkola, nie jest niczym niezdrowym. Często maluchy są zmęczone, mają niewiele energii i mają ochotę na słodycze. Taka przekąska będzie zdrowsza niż batony czy lizaki i pozwoli dotrwać do kolacji.

3.Warzywa

Idealną przekąskę stanowią także świeże warzywa, które można pokroić i dać dziecku do chrupania. Niektóre sklepy oferują nawet gotowe, umyte, obrane i pokrojone warzywa na tackach, tak jak np. Tesco, Piotr i Paweł i Frisco. Opinie wskazują, że to nie lada ułatwienie w przygotowywaniu codziennych posiłków. Pyszne przekąski możesz przyszykować na przykład z różnokolorowych papryk, rzodkiewek, ogórka, czy kalarepy.

4.Jogurt z dodatkami

Bardzo smaczne i lubiane przez maluchy są również deserki przygotowane z jogurtu, bądź maślanki z dodatkiem naturalnych płatków, na przykład żytnich, gryczanych, wiórków kokosowych, amarantusa, rodzynek i żurawiny. Przekąskę można w łatwy i szybki sposób przygotować, zapewniając maluchowi pożywny, niewielki posiłek przed kolacją.

Źródło: materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *