Kiedy staniesz w obliczu kłopotów lub po prostu potrzebujesz fachowej porady, możesz skorzystać z usług adwokata przez Internet. Takie usługi są coraz bardziej popularne, ale należy uważać, by wybrać właściwą ofertę i sprawdzonego prawnika.

W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu jest łatwy i powszechny. Z pewnością jest to swoiste błogosławieństwo i wygoda, ale czai się tu również spore zagrożenie dla użytkowników. Doskonale problem ten znają osoby, które choć raz szukały w Internecie diagnozy dla swoich dolegliwości zdrowotnych. Nagle okazuje się, że zwykły kaszel czy ból pięty to symptomy śmiertelnej i nieuleczalnej choroby… Codziennie do sieci trafiają miliony wpisów od pseudo-specjalistów, którzy wypowiadają się tylko powierzchownie na dany temat. Niestety, wielu ludzi wierzy w takie niesprawdzone opinie i nieświadomie powtarza je dalej. Wystarczy lektura dowolnego forum internetowego, by przekonać się, że ilu użytkowników Internetu, tyle opinii i sprawdzonych porad. Jeśli zatem szukamy pewnych i rzetelnych danych, należy ze szczególną ostrożnością podchodzić do informacji, które znajdujemy w sieci.

organic-1280537_960_720

Porady specjalistów on-line

Usługi on-line to nowość na rynku prawniczym. Skąd jednak można mieć pewność, że trafiliśmy na właściwą stronę? Świetnym przykładem jest strona kancelarii adwokackiej franik-kopec.pl. Po wejściu na stronę z ofertą porad prawniczych on-line, od razu mamy możliwość zapoznania się z regulaminem usługi. W regulaminie zawarte są wszystkie informacje, które dotyczą usługi porad on-line, a w tym: czas oczekiwania na realizację, płatności, reklamacja czy rozwiązanie umowy. Co ważne, przed udzieleniem porady klient otrzyma bezpłatnie wycenę udzielonej porady. Dopiero wtedy można zdecydować się na skorzystanie z usługi. Aby uzyskać poradę prawną przez Internet, należy wypełnić dedykowany formularz. Po otrzymaniu zapytania pracownik kancelarii skontaktuje się z nami w celu omówienia szczegółów i poda wycenę. Taka forma jest najlepsza dla obu stron. Jeśli cena nie odpowiada kontrahentowi, zawsze może zrezygnować ze współpracy. Tym samym oszczędza czas również i prawnikom.

Porady prawnicze on-line to na pewno duże ułatwienie i wygoda. Nie trzeba w ogóle wychodzić z domu, by otrzymać profesjonalną usługę. Do tego dochodzi atrakcyjna cena, gdyż takie usługi są zazwyczaj bardziej konkurencyjne cenowo. Ale pamiętajmy, że porada poradzie nierówna. Dlatego przed skorzystaniem z usług adwokata radzimy zapoznać się z opiniami na jego temat lub kierować się rekomendacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *