Akademia Przedsiębiorcy – „Kobieca Strona Biznesu”

Chodzimy na tego typu eventy, byście drodzy czytelnicy sami nie musieli. Dziś omówienie eventu z serii „nie polecamy”. Czyli jak nie robić konferencji biznesowych na przykładzie.

W dniu 14.03.2018, w Poznaniu odbyła się konferencja pod tytułem „Kobieca Strona Biznesu” z serii „Akademia Przedsiębiorcy zorganizowana przez Bank Zachodni WBK oraz POLFUND – Fundusz Poręczeń Kredytowych… ale zacznijmy od początku.

Telefon…

Zaczęło się od telefonu zachęcającego do udziału w evencie. Panie Prezesie na pewno nie będzie Pan, żałował! To będzie niesamowity event biznesowy, świetna konferencja, networking, super sprawa! Zapraszamy…

No to skoro zapraszają, na tak świetny event, to trzeba się wybrać. Oczywiście musiałem zarezerwować kilka godzin na event, więc swój dzień pracy zakończyłem wcześniej niż zwykle. No i pojechałem do IBB Andersia Hotel.

Panel dyskusyjny

Na samym początku ponad godzinę poświęcono na panel dyskusyjny. Oczywiście w panelu brali udział przedstawiciele organizatorów (Bank Zachodni WBK oraz POLFUND). Panel… a raczej bełkot marketingowy, to odpowiedzi na pytania, które sobie sami przygotowali prelegenci.

Oczywiście, nic ciekawego. Standardowy bełkot marketingowy jakie to świetne produkty posiadają, czemu warto właśnie korzystać z usług WBK oraz co świetnego oferuje POLFUND.

Pomyślałem, czy naprawdę tak ma wyglądać event biznesowy i to do tego tak zachęcany przez telefon? No chyba nie do końca! Żadnych osób ze światowych lub chodź Polskich elit biznesowych nie uświadczyliśmy i to na widowni ani podczas panelu.

Pomysł naprawdę super, przygotujmy sobie pytania o nasze „ciekawe” produkty, opowiedzmy o nich i może się znajdzie jakiś naiwniak, który z nich skorzysta. No niestety, poważne firmy raczej to ominą. Nie tędy droga do sukcesu.

Gość Specjalny

Potem było jeszcze gorzej, został zaproszony gość specjalny – Mariola Bojarska-Ferenc. Przedstawiła swój wykład odnośnie wellness, fitness, mody, tego jak żyje, no i nie zapomniała opowiedzieć o swoim życiu.

Tylko co to ma wspólnego z biznesem? No nie jest to osoba sukcesu z pierwszych stron gazet. No może telewizji „podobno jest” chodź nie kojarzę osoby zupełnie. Nie oglądam tego typu telewizji. Jeśli chcecie być Fitness to ćwiczyć trzeba a nie oglądać wielkie osoby w TV opowiadające o tym jak być Fit.

Przedstawienie trwało i trwało, naprawdę nie wiedziałem że o pierdołach można tyle gadać. Szczególnie w sferze biznesu. Nie wiem jak Państwo, ale ja jako bardzo zabiegany prezes zarządu nie mam czasu na pierdoły, które do niczego nie prowadzą (prócz straty czasu).

Gdybym chciał poznać historię życia gościa specjalnego to bym poszukał gdzieś książki. Tak, tak wielokrotnie prelegent opowiadał ile to książek napisała. Nie wiem czy dobre, czy nie ale po tego typu „opowieści” raczej nie nakłoniło mnie to do sięgnięcia po książkę.

Podsumowanie…

Stracone 6 godzin i dramat. Gdybym poszedł spać w tym czasie, bym lepiej go spędził a na pewno bardziej konstruktywnie. Niestety… nie mogę nic ciekawego powiedzieć o samym evencie.

Tak więc drogi czytelniku, jeśli ktoś zaprosi Ciebie na konferencję z serii „Akademia Przedsiębiorcy” organizowanego przez Bank Zachodni WBK oraz POLFUND, to radzę odrzucić zaproszenie. Lepiej wybrać się na spacer, do kina, na kawę albo nie robić nic…

Jeśli organizatorzy tak samo prowadzą swoje produkty jak organizują eventy biznesowe, to może niech lepiej zamkną biznes już dziś.

Proponuję również organizować same imprezy zgodnie ze sztuką organizacji eventów biznesowych.

Oto zupełnie darmowy poradnik jak takie eventy robić:

  • jeśli o biznesie, to o biznesie a nie autoreklama
  • jeśli zapraszacie gości specjalnych to najlepszych ekspertów biznesowych a nie jakiś „pseudo przedsiębiorców”
  • zainteresujcie bizneswomen jak mogą rozwijać biznes (ekspercka wiedza!!!)
  • no i na miłość boską, nie każcie płacić gościom za parking (faktura na 28zł brutto do wglądu w redakcji)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *