Tę niewątpliwą zaletę preparat zawdzięcza połączeniu niskiej dawki etynyloestradiolu oraz dezogestrelu, które nie wpływa na poziom leptyny w organizmie kobiety – hormonu odpowiedzialnego m.in. za zaburzenia wagi.

Dzięki temu BMI (Body Mass Index) pacjentek stosujących Novynette jest stały. Po sześciu cyklach u 84,1% kobiet przyjmujących preparat nie dochodzi do istotnych zmian masy ciała.

Novynette jest zalecany szczególnie dla młodych kobiet i nastolatek, rozpoczynających stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Działanie antykoncepcyjne preparatu polega na hamowaniu jajeczkowania. Ponadto hormony zawarte w pigułce powodują zmiany w śluzie szyjkowym, utrudniając plemnikom dotarcie do jamy macicy oraz zmiany w endometrium (błonie śluzowej macicy), zmniejszając możliwość implantacji.

Nowoczesna = niskodawkowa

Nowoczesne tabletki antykoncepcyjne, takie jak Novynette, zawierają minimalną ilość hormonów niezbędną do zapewnienia pełnej skuteczności antykoncepcyjnej. Wyznacznikiem w kategoryzacji preparatów na wysoko-, średnio- i niskodawkowe jest zawartość estrogenu. Nowe pigułki niskodawkowe zawierają 20 mikrogramów tego hormonu. Minimalna ilość estrogenu sprawia, że preparat wpływa korzystnie na samopoczucie kobiet.

Działanie Novynette nie ogranicza się wyłącznie do zapobiegania ciąży. Oprócz właściwości antykoncepcyjnych, niskie dawki hormonów zawarte w tabletkach mają korzystny wpływ na cały organizm. Pigułki pomagają regulować cykl miesiączkowy, zmniejszają obfitość krwawienia, redukują nieprzyjemne dolegliwości, takie jak obrzęk piersi, bolesne miesiączki, plamienia i bóle podbrzusza w trakcie owulacji. Novynette korzystnie wpływa na cerę: znikają typowe objawy łojotokowe, zmniejsza się trądzik, maleje skłonność do nadmiernego owłosienia. Co ważne, preparat nie powoduje obniżenia libido. Jak dowodzą badania, długotrwałe przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych zmniejsza także ryzyko wystąpienia raka jajnika i endometrium, niektórych łagodnych chorób sutka oraz stanów zapalnych w obrębie miednicy mniejszej.

Informacje o firmie

Gedeon Richter Plc. jest węgierskim koncernem farmaceutycznym z ponad 100-letnią tradycją. Firma prowadzi badania nad rozwojem leków innowacyjnych, a w swoim portfolio posiada ok. 100 preparatów. Obszary terapeutyczne to m.in. preparaty stosowane w chorobach centralnego układu nerwowego, układów sercowo-naczyniowego i pokarmowego oraz leki przeciwgrzybiczne. Ważne miejsce w działalności firmy zajmują środki antykoncepcyjne.

Polskie przedstawicielstwo Gedeon Richter Plc. funkcjonuje od 1994r. W 2002 r. koncern stał się właścicielem 51% udziałów Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa”.

Źródło: informacja od producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *