APAP Extra Extra skuteczny, ale bezpieczny

APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera paracetamol i kofeinę. Nowy składnik nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. APAP Extra skutecznie zwalcza: bóle głowy, w tym migrenę; bóle mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe.

  • Preferencje pacjentów wobec leku przeciwbólowego.

Według 73% pacjentów  idealny lek przeciwbólowy powinien zwalczać nawet silny ból. APAP Extra – extra skutecznie pomaga zwalczać ból. Tabletki APAP Extra zawierają paracetamol (500 mg) oraz kofeinę (65 mg), która wzmacnia jego działanie przeciwbólowe oraz przyspiesza początek działania leku przeciwbólowego.

Według 77% pacjentów  idealny lek przeciwbólowy charakteryzuje bezpieczeństwo. Takie są wszystkie leki z rodziny APAP także APAP Extra. APAP Extra zawiera paracetamol, który cechuje najwyższy stopień bezpieczeństwa stosowania wśród wszystkich środków przeciwbólowych (OTC).

Ze względu na rzadkość reakcji alergicznych (w tym skurczów oskrzeli) po przyjęciu paracetamolu jest on lekiem z wyboru dla osób z alergią i astmą oskrzelową. Wykazuje niewielką ilość istotnych klinicznie interakcji międzylekowych, dlatego jest przydatny u osób w z chorobą wieńcową i nadciśnieniem tętniczym.

Dawkowanie APAP Extra: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Sugerowana cena detaliczna 10 tabletek APAP Extra: 5.50 PLN

  • PARACETAMOL – SKUTECZNA I BEZPIECZNA SUBSTANCJA PRZECIWBÓLOWA

Paracetamol jest skuteczny przede wszystkim: w bólach głowy, bólach zębów, mięśni, stawów, bólach kostnych różnego pochodzenia, nerwobólach a także bólach nowotworowych. Można go również używać pomocniczo podczas miesiączkowania. Jest również skuteczną substancją zwalczającą  gorączkę.

Zalecany jest osobom we wszystkich grupach wiekowych. Jest tak bezpieczny, że może być stosowany nawet u noworodków, także tych bardzo niedojrzałych z powodu urodzenia przed spodziewanym terminem. Należy tylko upewnić się czy podawana jest właściwa ilość leku.

Substancję mogą przyjmować dorośli i młodzież, nawet osoby z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz alergią (w tym astmą oskrzelową). Korzyści z leczenia paracetamolem mogą czerpać również osoby starsze, u których często występuje nadciśnienie czy choroba wieńcowa, ponieważ paracetamol jest substancją, która wchodzi w nieliczne interakcje z innymi lekami.

Paracetamol nie wpływa na proces krwawienia i krzepnięcia krwi, dlatego może być stosowany u chorych z zaburzeniami krzepnięcia (np. hemofilików) oraz po zabiegach stomatologicznych i operacyjnych (nie nasila krwawienia w miejscu uszkodzenia tkanek). Paracetamol nie wpływa w żaden sposób na zdolność koncentracji lub sprawność psychofizyczną. Badania obserwacyjne nie wykazały negatywnego wpływu paracetamolu na rozwijający się zarodek i płód, dlatego też substancja może być przyjmowana przez kobiety ciężarne oraz w okresie karmienia piersią. Pomimo wysokiego profilu bezpieczeństwa w obu przypadkach zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem.

  • JAK DZIAŁA POŁĄCZENIE PARACETAMOLU I KOFEINY w APAP Extra

APAP Extra stanowi połączenie paracetamolu z kofeiną – substancją, która wywiera umiarkowane działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy, przez co poprawia samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia. Dodanie kofeiny zwiększa skuteczność działania przeciwbólowego paracetamolu (osiągnięcie redukcji bólu w stopniu równoważnym możliwe jest po podaniu dawki o 40% niższej w porównaniu do leku jednoskładnikowego) oraz przyspiesza początek działania. Zjawisko to wydaje się być szczególnie dobrze udowodnione w odniesieniu do bólów głowy. W pracy opublikowanej w 2001 roku (Hang WY Drug Safety 2001, 24 (15):1127-1142), gdzie podsumowano 10 randomizowanych badań klinicznych z udziałem w sumie 3648 pacjentów udowodniono, iż kofeina podawana łącznie z paracetamolem dawała efekt o 170% większy niż paracetamol stosowany w monoterapii.

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Bezpieczne stosowanie leków
Next post 3M Viscoplast – samoprzylepne materiały opatrunkowe