Bezpieczne dziecko – te urządzenia warto kupić

Na pociechy w obecnych czasach czyha wiele niebezpieczeństw: od zdarzeń komunikacyjnych do zagrożeń w internecie. Pomocne mogą być urządzenia szpiegowskie – sprawdź, które z nich możesz wykorzystać, aby chronić swoje dziecko.

Kontrola smartfona

Aplikacja szpiegująca, w jaki sposób dziecko korzysta z telefonu, może być niezwykle pomocna. Młodsze pokolenie ma bowiem mniej zahamowań w udostępnianiu zdjęć i treści, które mają bardzo osobisty charakter. Za pomocą SpyPhone możemy sprawdzić z kim kontaktuje się nasze dziecko, ale również jakie materiały wysyła innym.

Jednak w pierwszej kolejności zadaniem rodzica powinno być uczulenie dziecka na to, że jego dane i zdjęcia mogą być wykorzystane. Warto również zmienić wraz z dzieckiem ustawienia konta na portalu społecznościowym i na przykład zablokować dostęp do danych dla osób spoza kręgów znajomych.

Zainstalowanie aplikacji szpiegowskiej i kontrolowanie dziecka nie może jednak przekraczać pewnych granic. Jeśli pociecha dowie się o tym, a nasze zachowanie nie będzie miało solidnych podstaw, wtedy możemy utracić zaufanie swojego potomka. Można przyjąć, że dziecko powinniśmy traktować tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.

Lokalizacja dzieci

Konieczność pracy zawodowej sprawia, że młodsze dzieci pozostawiamy pod opieką niani lub w przedszkolu. Czy jednak rzeczywiście są w danym miejscu? Czy spacery odbywają się zgodnie z harmonogramem? Kiedy dojdzie do rozstania rodziców, jak chronić potomka przed ewentualnym porwaniem rodzicielskim?

Wiadomo, że osobiste lub telefoniczne sprawdzanie, czy wszystko przebiega zgodnie z planem, może nie być skuteczne. Można  zatem skorzystać z pomocy zamaskowanego lokalizatora osób: https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-osob-c-9_37.html na tej stronie można sprawdzić, jak wiele jest sposobów ukrycia tego urządzenia. W przypadku małych dzieci lokalizator osób może być w maskotce.

Koszt zakupu takiego gadżetu szpiegowskiego wynosi około 650 złotych. Pomiar ma dokładność do 5 metrów – spokojnie zatem ustalimy miejsce pobytu dziecka. Co istotne, lokalizator daje również możliwość prowadzenia nasłuchu otoczenia. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy na przykład sposób zwracania się niani do dziecka jest właściwy. Położenie urządzenia i dziecka wysyłane jest w formie raportów na telefon lub na platformę internetową.

Kolor maskotki można wybrać i dopasować do gustu dziecka. Zatem nie będzie żadnych problemów z akceptacją gadżetu. Pluszak nie budzi żadnych podejrzeń wśród osób opiekujących się maluchem.

Młodzieżowe eskapady

Okres dojrzewania to czas, kiedy dzieci robią się coraz bardziej niezależne – wielu rodzicom trudno jest się z tym pogodzić. Można jednak wypracować rozwiązanie, które będzie kompromisem dla obu stron. Dla nastolatka niewygodne może być telefoniczne raportowanie o tym, gdzie jest. Rozwiązaniem może być zatem zegarek na rękę – lokalizator osób, który przekaże rodzicom, gdzie jest dziecko. Ono za to nie będzie musiało się stale tłumaczyć.

Dokładność pomiaru jest podobna do poprzedniego modelu, cena jest jednak niższa. Tutaj raportowanie położenia odbywa się za pomocą telefonów komórkowych. W tym przypadku jednak elektroniczny gadżet szpiegowski może pełnić również funkcje smartwatcha. Dodatkowe funkcje mogą wpłynąć na przychylność nastolatka: zyskuje ciekawą nowinkę techniczną, którą może się pochwalić znajomym.

Lokalizator osób – o czym warto pamiętać?

Gdy decydujemy się na korzystanie z tego typu urządzenia, to powinniśmy przede wszystkim uniknąć konfliktu z dzieckiem. Zwłaszcza starszym dzieciom i nastolatkom należą się wyjaśnienia. Wystarczy zatem powiedzieć, że lokalizacja wynika z troski i występujących zagrożeń, a nie z braku zaufania. Bardzo korzystnie działa ustalenie pewnych zasadach, które sprawią, że dziecko nie będzie się czuło nadmiernie kontrolowane.

A o czym jeszcze warto pamiętać? Czasem rodzicom umyka fakt, że lokalizator do prawidłowego działania potrzebuje zarejestrowanej karty SIM, a także że bateria ma ograniczony czas czuwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *