Buty dla malucha na niepogodę, czyli kupujemy kalosze dziecięce

Choć dni są coraz cieplejsze, to doskonale wiemy, że pogoda w Polsce jest, jaka jest  ̶  obfituje w wiele deszczowych dni i nie zawsze jest to delikatna i przyjemna letnia mżawka. Ale nie ważne, czy na zewnątrz świeci słońce, czy pada (albo właśnie skończyło lać), dzieci zawsze ciągnie na spacer, plac zabaw czy do parku. A my absolutnie nie powinniśmy odmawiać im tego ze względu na pogodę! Wystarczy jedynie pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Oprócz cieplejszego ubioru, przeciwdeszczowego płaszczyka czy małej parasolki, chyba najważniejszym elementem są kalosze dziecięce. Jeśli nie chcemy, by nasza pociecha zniszczyła nowe trampki, przemoczyła stopy i dodatkowo jeszcze się przeziębiła, to musimy zaopatrzyć się w parę. Ale kaloszy nie kupujmy na chybił trafił, bo każdy nieprzemyślany zakup może bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Przede wszystkim ma być sucho!

Oczywiście pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest aspekt praktyczny. Kalosze dziecięce muszą być przede wszystkim wygodne i odpowiednio dopasowane do stopy, inaczej nasz maluszek wróci do domu obolały, a w dłuższej perspektywie czasowej ubierając mu takie obuwie możemy mu trwale zaszkodzić. Oczywiście powinny być wodoodporne, wykonane z dobrych materiałów i nie rozklejać się. Inaczej ryzykujemy przeziębieniem, a może nawet czymś poważniejszym. A na pewno kilkoma dniami zwolnienia z przedszkola czy szkoły. Bardzo dobrym pomysłem jest wybór kaloszy ze ściągaczem u góry, który zapobiegnie wlewaniu się wody. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że podczas zabawy dziecko zapomina o całym świecie i nie będzie pamiętało, by uważać. Dlatego my, powinniśmy uważać za nie. Często deszcz oznacza również chłodniejszą pogodę. Dobrym wyjściem będzie więc wybór ocieplanych kaloszy, z delikatnym futerkiem w środku.

W paski, w kropki, jasne, ciemne…

Ale wygoda i suche stópki to nie wszystko, bo takie buty muszą się po prostu podobać. Kalosze dziecięce, jak każdy inny element garderoby, musi przypaść naszemu dziecku do gustu, inaczej czeka nas marudzenie i w efekcie spędzimy więcej czasu na przekonywaniu dziecka do ich ubrania, niż na samym wyjściu. Dzieci tak jak i dorośli lubią się dobrze czuć w tym, co noszą i lubią też być modnie i ładnie ubrane. Na co więc powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę?

Oczywiście możemy pójść w uniwersalne kolory i wzory. Jeśli nie lubimy tradycyjnych podziałów, zdecydujmy się na zielone, błękitne czy czerwone obuwie, poszukajmy motywu zwierzaków. Ale obecna oferta kaloszy dziecięcych to o wiele, wiele więcej. Dziewczynkom na pewno przypadną do gustu pastele czy soczysta pomarańcz, słoneczny żółty albo głęboki róż. Sklepy proponują modele z kokardami a także efektem brokatu. Ten ostatni na pewno zrobi wrażenie na małych modnisiach. Możemy również wybierać z szerokiej gamy wzorów, jak paski, kwiaty, owoce czy motywy z bajek. Chłopcom na pewno spodobają się ciemniejsze barwy: granat, zieleń, ale też ognista czerwień. Dzieci mogą zdecydować na się opcję moro albo z superbohaterem. A może macie jeszcze inne pomysły?

Pozwólmy naszym dzieciom na odrobinę zabawy, nie tylko przy skakaniu po kałużach, ale też podczas wyboru butów. Pamiętajmy jednak, że kalosze dziecięce muszą być kompromisem pomiędzy ciekawym i modnym wzorem a wygodą i gwarancją wodoodporności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *