Nie daj się pokonać alergii. Jak sobie pomagać przez cały rok?

Alergicy nie mają łatwego życia – przez cały rok na ich zdrowie czają się dziesiątki alergenów, które bywają w wyobraźni postrzegane jako małe i wyjątkowo złośliwe stworzenia. Wyobraźnie może jednak uspokoić zapobieganie dotkliwym objawom alergii. Jak tego dokonać?

Alergię wywołuje szereg substancji, które w naszym otoczeniu obecne są okazjonalnie lub stale. Dla zdrowych ludzi nie są one niebezpieczne, alergikowi nie tylko utrudniają życie, ale stanowić mogą także bardzo poważne zagrożenie.

Co i gdzie nas uczula?

Nawet jeśli wszystko zaczyna się od alergenów wziewnych, nie znaczy to, że wkrótce nie zaczniemy być wrażliwi także na alergeny pokarmowe. To dwie bardzo popularne grupy substancji uczulających. Alergik nigdzie nie jest bezpieczny. W domu czają się na niego ukryte w kurzu roztocza, których odchody zwierają silnie alergizujące białko. Walka z nimi jest jednak bezcelowa – przetrwają w każdych warunkach. Nawet wyjątkowa dbałość o higienę i porządek nie uchroni człowieka uczulonego przed zgubnym wpływem roztoczy. Uczulają nas przede wszystkim białka, które zawarte są w odchodach tych mikroskopijnych stworzeń żyjących w kurzu, pościeli, na meblach, w dywanach.

Do puli dochodzą jeszcze alergeny iniekcyjnie i dobrze byłoby, gdyby oznaczały one tylko niepożądaną reakcję na niektóre leki – niestety rzecz dotyczy także jadu owadów, a to już naprawdę poważna sprawa. O ile przyjmowanie leków łatwo jest kontrolować, w okresie wiosennym i letnim trudno jest czasem uniknąć użądlenia czy ugryzienia przez rozmaite owady. Częstym przypadkiem pośród alergii są także te kontaktowe – generowane przez zetknięcie się substancji alergizującej ze skórą. Tu mamy już całe spektrum możliwości i czasem dojście do tego, jaki z używanych produktów nas uczula, graniczy z niemożliwością.

Choć nie poradzimy sobie z przyczynami, możemy jednak radzić sobie z objawami. Temu właśnie mają służyć leki przeciwhistaminowe nowej generacji. Można dowiedzieć się o nich więcej korzystając ze strony internetowej http://www.alergia-allegra.pl/preparat_przeciwhistaminowy.html.

Czy życie alergika musi być pełne ograniczeń?

Zdecydowanie warto wprowadzić ograniczenia, o których wiemy, że są absolutnie niezbędne. Nie może to jednak oznaczać życia pod kopułą z folii i bez żadnych przyjemności. Alergik może żyć normalnie i zapobiegać nieprzyjemnym objawom związanym z narażeniem się z substancja uczulającą. Do tego właśnie celu służą nowoczesne i bezpieczne leki antyhistaminowe. Choć kupno części leków tego typu wymaga wizyty u lekarza i uzyskania recepty, są też substancje, które dostępne są od ręki, a zawierają odpowiednia ilość substancji wspomagającej walkę z alergenami. Do takich leków należy Allegra – lek przeciwhistaminowy nowej generacji, zawierający wysoką dawkę feksofenadyny.

Nowoczesne leki przeciwhistaminowe działają idealnie – nie tylko eliminują objawy alergii, jak swędzenie, katar, uczucie zatkanego nosa, ale także nie powodują nieprzyjemnych skutków ubocznych, jak zawroty głowy, osłabienie koncentracji czy senność. Można je zatem brać, gdy tylko zauważy się pierwsze objawy, a nie czekać na fazę, w której lek staje się absolutnie niezbędny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *