Drapiący ból gardła, zatkany nosek, podwyższona temperatura

Jeżynowy syrop ACTIFED w walce z przeziębieniem twojego malucha
Okres wiosenno-letni potrafi zaskakiwać zmienną aurą, upalne dni, przelotne deszcze, ale i wietrzna pogoda, wszystko to może źle wpłynąć na zdrowie najmłodszych. ACTIFED to syrop, który łagodzi objawy infekcji.

ACTIFED łagodzi objawy przeziębienia, takie jak katar czy kaszel. Jest stosowany w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych objawiających się zatkanym noskiem, katarem i kaszlem. Syrop jest przeznaczony dla dzieci od 7 roku życia i dla dorosłych.

Używanie syropu ACTIFED zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, katar, świąd i kichanie. Zmniejsza przekrwienie górnych dróg oddechowych i działa przeciwkaszlowo.

Syrop przyjmuje się trzy lub cztery razy na dobę odpowiednio: dzieci w wieku 7-12 lat – 5 ml, 3-4 razy na dobę, a dzieci powyżej 12 lat i dorośli -10 ml, 3-4 razy na dobę. Jeżynowy syrop dostępny jest w aptekach bez recepty w opakowaniach 100 ml, w cenie ok. 15 złotych.

ACTIFED, syrop zawiera substancje czynne: chlorowodorek triprolidyny (1,25mg/5ml), chlorowodorek pseudoefedryny (30mg/5ml), bromowodorek dekstrometorfanu (10mg/5ml).

Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Export Ltd. 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS, Wielka Brytania.

CALPOL zawiesina doustna  i czopki doodbytnicze – aby ból i gorączka nie popsuły świetnie zapowiadającego się dnia.

Grypa, gorączka i przeziębienie to trudne chwile dla maluchów. Dzięki zawiesinom doustnym i czopkom doodbytniczym CALPOL twoje dziecko ma szansę poczuć się lepiej i cieszyć dniem spędzanym na świeżym powietrzu.

CALPOL, CALPOL 6 PLUS, CALPOL 80 i CALPOL 125  mają właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Głównym składnikiem leków jest paracetamol.

Paracetamol jest zalecany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako podstawowy lek w obniżaniu gorączki u dzieci i niemowląt. Szerokie zastosowanie paracetamolu i jego popularność wynikają nie tylko z jego skuteczności, ale przede wszystkim z bezpieczeństwa stosowania. W leczeniu niemowląt i małych dzieci zaleca się stosowanie preparatów przeznaczonych specjalnie dla nich, takich jak zawiesiny doustne i czopki doodbytnicze CALPOL.

Zawiesina doustna CALPOL została opracowana specjalnie z myślą o najmłodszych pacjentach – od 3 miesiąca do 6 roku życia. Zawarta w nim dawka paracetamolu wynosi 120 mg/5ml. Stosuje się go w obniżaniu gorączki pojawiającej się na skutek przeziębienia i grypy. Pomoże również maluchom w przypadku bólów głowy i tych związanych z ząbkowaniem. Dzięki swojej gęstej konsystencji zawiesina doustna CALPOL nie rozlewa się przy dawkowaniu. Lekarstwo ma smak truskawkowy i nie zawiera cukru.

CALPOL czopki doodbytnicze występują w dwóch wariantach: CALPOL 80  (paracetamol 80 mg) przeznaczony dla maluchów od 3 do 12 miesiąca życia, zaś CALPOL 125 (paracetamol 125 mg) polecany dla starszych dzieci, od 3 roku życia. Czopki dostępne są w opakowaniach po 10 sztuk

CALPOL 6 PLUS to również zawiesina doustna o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, ale przeznaczona dla starszych dzieci – od 6 roku życia. Zawiera większą dawkę paracetamolu – 250 mg/5ml. CALPOL 6 PLUS ma intensywnie pomarańczowy kolor, a do opakowania dołączona jest praktyczna dwustronna łyżeczka z miarką, dzięki czemu zawiesina jest łatwa w dawkowaniu. Buteleczka leku zawiera 100 ml pomarańczowej zawiesiny.

CALPOL zawiesina, CALPOL czopki 80 i 125 jak również CALPOL 6 PLUS, dostępne są w aptekach bez recepty, w cenie:
Calpol zawiesina – ok.16 złotych
Calpol 80 – ok. 7,78 złotych
Calpol 125  – ok. 7,49 złotych
Calpol 6 PLUS, zawiesina – ok. 15,50 złotych.

Calpol, Calpol 6 Plus:
Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Export Ltd. 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS, Wielka Brytania.

Calpol 80 mg, Calpol 125 mg
Podmiot odpowiedzialny:
Glaxo SmithKline Pharmaceuticals S.A. Poznań.

CALGEL bezpieczna recepta na bolesne ząbkowanie
Twój maluch płacze, jest marudny, ślini się i wszystko wkłada do buzi – prawdopodobne ząbkuje.

CALGEL to żel do smarowania dziąseł, który można stosować już od 3 miesiąca życia. Wskazany do stosowania w stanach zapalnych dziąseł towarzyszących ząbkowaniu. Zmniejsza ból wywołany wyżynaniem się ząbków, łagodzi podrażnienia dziąseł. CALGEL znieczula miejscowo redukując ból. Preparat działa też odkażająco.Żel ma gęstą konsystencję i karmelkowo-miodowy zapach. Działa szybko przynosząc ulgę cierpiącemu maluchowi. CALGEL dostępny jest w tubce zawierającej 10 g leku. Produkt dostępny jest w aptekach bez recepty, w cenie ok. 12 złotych.

Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Export Ltd. 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS, Wielka Brytania.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *