Fototapety – indywidualny charakter wnętrz

Kuchnia, salon, sypialnia czy łazienka zyskują niepowtarzalny charakter nie tylko dzięki odpowiednio dopasowanym meblom i wyposażeniu, ale też dodatkom nadającym pomieszczeniu głębię i tło. Dla tych, którzy cenią mniej konwencjonalne rozwiązania, świetnym pomysłem będzie wybór fototapety w miejsce tradycyjnej farby ściennej.

Indywidualny charakter wnętrz

Do głównych zalet opisywanego tu rozwiązania należy możliwość przekształcenia właściwie dowolnej grafiki w fototapetę. Nie musimy ograniczać się do wariantów dostępnych w ofercie danego sklepu. Możemy natomiast sami wybrać obraz, który chcemy umieścić na ścianie – jak choćby zdjęcie krajobrazowe wykonane własnym aparatem podczas wakacji czy wielkoformatową reprodukcję jakiegoś słynnego dzieła plastycznego. Świetnie sprawdza się tu malarstwo plenerowe lub klasyków flamandzkich, choć właściwie każde rozwiązanie może być dobre, jeśli tylko będzie komponować się z innymi elementami wystroju pomieszczenia.

142435639524661300-2

Nowoczesna technologia

Współcześnie fototapety wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, zapewniających łatwość montażu, trwałość i oczywiście estetyczny wygląd. Działający na rynku producenci oferują zasadniczo trzy podstawowe warianty: wydruk na fotorealistycznym papierze powlekanym lateksem, fototapetę winylową na podkładzie z flizoliny (rodzaj wyrobu włókienniczego) oraz ze specjalnego papieru nie zawierającego PCV. Każdy z tych rodzajów jest nieco inny, dlatego najlepiej spytać fachowców o to, który z materiałów będzie najodpowiedniejszy.


Oryginalna kompozycja

Chociaż fototapeta sama w sobie stanowi pomysł interesujący wizualnie (i funkcjonalnie), najlepiej sprawdza się z odpowiednio dobranymi dodatkami. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaki styl chcemy nadać pomieszczeniu, gdyż niektóre elementy dekoracyjne będą pasować bardziej, inne mniej do grafiki utrwalonej na fototapecie. Ciekawe inspiracje można znaleźć w sieciowych marketach budowlanych, choć niewątpliwie bardziej oryginalne produkty oferują sklepy specjalizujące się w sprzedaży designerskich mebli i akcesoriów dekoracyjnych (jak choćby Le Pukka – http://www.lepukka.pl/). Każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *