Prywatne domy seniora coraz popularniejsze

Prywatne domy opieki w ostatnim czasie stały się placówkami, które nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoimi usługami. Wprawdzie to państwowych domów pomocy społecznej stale jest więcej, ale jednak dostanie się do nich w krótkim czasie nieraz graniczy z cudem – trzeba czekać na miejsce nieraz po kilka lat. Dlatego alternatywą są prywatne domy seniorów, które w wielu aspektach są w stanie zapewnić także lepszą opiekę swoim pensjonariuszom.

 

Komfortowy pobyt – jak w hotelu!

Nowoczesny dom seniora to wygodne noclegi, bogate wyżywienie, a także całodobowy dostęp do personelu pielęgniarskiego, lekarzy oraz do licznych udogodnień i rozrywek. Budowane obecnie placówki są przystosowane w całości do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadają duże ogrody, wewnątrz windy, przestronne pokoje z łazienkami, sale do rehabilitacji, pokoje lekarskie i pielęgniarskie. To w nich seniorzy są pod najlepszą opieką –profesjonalną i dostępną cały czas.

 

 

Lepiej niż opieka w domu

Zaawansowane zaplecze prywatnych domów spokojnej starości powoduje, że często są one lepszym rozwiązaniem niż opieka samodzielna w domu, na którą nadal decyduje się wiele osób. W takim przypadku trzeba liczyć się często z koniecznością porzucenia pracy, a tym samym także pogorszenia nie tylko swojej stopy życiowej, ale również życia prywatnego, ponieważ wolny czas poświęcany jest w dużej mierze na opiekę nad seniorem. Dlatego domy opieki są tak atrakcyjną alternatywą.

 

Ile trzeba zapłacić?

Koszty pobytu w domach spokojnej starości wahają się w zależności od ich lokalizacji, dostępnego zaplecza, wykupionych programów. Zwykle trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 3 tysięcy złotych w okolicy dużych miast. Warto patrzeć jednak nie tylko na cenę, ale na renomę i opinie o danej placówce. Najlepiej zapoznać się z nią osobiście, odwiedzając ją wolnego dnia.

 

Przystępne ceny analogiczne do tych w państwowych DPS-ach, kompleksowa i profesjonalna obsługa, liczne udogodnienia i rozrywki – to wszystko powoduje, że obecnie to prywatne domy opieki są tak chętnie wybierane. Gdy również stoisz przed trudną decyzją, czy podjąć opiekę nad bliską osobą samodzielnie, czy też wybrać dom seniora, pamiętaj o tym, że ta druga opcja w wielu przypadkach jest korzystna dla każdej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *