Przygotowanie paznokci

Następny krok to opiłowanie i wyrównanie paznokci. Ważne jest, aby piłować zawsze w jednym kierunku, od zewnętrznego rogu paznokcia do środka, w przeciwnym razie możemy niechcący uszkodzić paznokieć, w najlepszym razie będzie się zadzierał.

Aby nasze ręce były aksamitne w dotyku, moczymy je w olejku lub oliwce, owijamy ręcznikiem i czekamy 15 minut. Potem odwijamy ręcznik i delikatnie odsuwamy skórki specjalnym patyczkiem z gumową nasadką. Dokładnie myjemy ręce ciepłą wodą, wycieramy ręcznikiem.

Malujemy paznokcie

Teraz pora na pomalowanie paznokci pierwszą warstwą lakieru bazowego(czyli tego, który nie jest całkiem kryjący), czekamy kilka minut, aż wyschnie.

Najtrudniejszą rzeczą jest równe pomalowanie końcówek paznokci białym lakierem. Połóż rękę na czymś płaskim (stół, biurko)i trzymaj łokieć ręki, którą malujesz, na tej samej powierzchni.  Namaluj wpoprzek paznokcia prostą linię, jeśli chcesz, aby miały kształt prostokątny, jeśli chcesz, aby były okrągłe, pomocne będą paseczki do naklejania na paznokcie, dołączone do niektórych zestawów do French Manicure. Jeszcze raz pomaluj całe paznokcie lakierem bazowym.

Dla uzyskania lepszego połysku i większej trwałości lakieru pomaluj na koniec paznokcie przezroczystym topem, odczekaj 15 minut aż wyschną i gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *