Pierwszy nawyk polega na smarowaniu rąk po każdym myciu kremem nawilżającym lub emulsją do rąk. Od czasu do czasu w ciągu dnia można wetrzeć w dłonie parę kropel soku z cytryny celem przywrócenia kwaśnego pH skóry. Sok z cytryny działa również wybielająco. Na noc dobrze jest stosować kremy odżywcze i witaminowe, które trzeba wcierać również w paznokcie. Rezultaty będą tylko wtedy, gdy robi się to codziennie, prawie automatycznie. Do mycia zaleca się używać delikatnego żelu lub dobrego, przetłuszczonego mydła.

Kolejny nawyk polega na używaniu rękawic do wszelkich prac domowych i ogrodowych.

Powszechnie używane detergenty, wybielacze, enzymatyczne środki do prania ujemnie wpływają na skórę rąk wysuszając ją i podrażniając. Z czasem może powstać tak zwany wyprysk ze zużycia objawiający się znaczną suchością skóry dłoni, zaczerwienieniem i skłonnością do bolesnych pęknięć.

Raz w tygodniu dobrze jest zrobić sobie peeling dłoni przy pomocy odpowiedniego preparatu. Potem można wymoczyć ręce w ciepłej oliwie. Czas trwania kąpieli ok. 10 min.

Dobroczynne działanie na ręce ma również masaż i gimnastyka , szczególnie dla osób spędzających dużo czasu przy klawiaturze komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *