Po opublikowaniu powieści Szkarłatny płatek i biały – nawiązującej do tradycji prozy wiktoriańskiej – czytelnicy i krytycy literaccy wpadli w zachwyt. Książka Michela Fabera również w Polsce przez wiele tygodni utrzymywała się na listach najchętniej kupowanych tytułów. Autor otrzymał setki gorących próśb o kontynuację opowieści. Czytelnicy domagali się jej, używając słów kategorycznych („Nie może mnie Pan zostawić w takiej niepewności: proszę wydać komunikat prasowy informujący o ich [bohaterów] dalszych losach“), złośliwych („Cóż to za zakończenie!) czy wreszcie błagalnych („Dlatego błagam, błagam, błagam, BŁAGAM, żeby napisał Pan ciąg dalszy“).

Czy dowiemy się, dokąd uciekły Sugar i Sophie? Co stało się z Agnes? Co dalej z Williamem Rackhamem?

Jabłko to podpowiedź autora – zbiór siedmiu opowiadań, w których główne role grają bohaterowie powieści Szkarłatny płatek i biały.

Michel Faber urodził się w 1960 roku w Holandii, studiował w Australii, a obecnie mieszka w Szkocji. Jego opowiadania pojawiały się w licznych antologiach na długo przed debiutanckim zbiorem Some Rain Must Fall and Other Stories (nagrodzonym Saltire First Book of the Year Award 1999). Wydał m.in. Pod skórą (2000; W.A.B 2005), The Hundred and Ninety-Nine Steps (2001), The Courage Consort (2002) oraz Szkarłatny płatek i biały (2002; W.A.B. 2006). W przygotowaniu jest adaptacja filmowa. W listopadzie 2007 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukaże się również zbiór opowiadań Bliźnięta Fahrenheit.

Więcej na stronie: http://www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=557

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *