Jak mądrze zadbać o rodzinne finanse

Jest chyba jednak coś, co tych pieniędzy od zawsze pochłania więcej i ten stan rzeczy raczej nigdy się nie zmieni, zwłaszcza, że Europa i świat w dalszym ciągu dopiero wychodzą z zapaści finansowej po ogólnoświatowym kryzysie finansowym. Rodzina – tak, to ona pochłania zdecydowaną większość pieniędzy z naszych wypłat. Jak dobrze, mądrze i przede wszystkim skutecznie zadbać o rodzinne finanse? Jak zaoszczędzić trochę pieniędzy? Jeśli szukacie odpowiedzi na takie pytania, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł. Zapraszamy do lektury.


Planujcie domowy budżet

Wizyta w sklepie. Drodzy czytelnicy, możemy się z wami założyć, że nigdy nie wychodzicie ze sklepu tylko z tymi artykułami, po które przyszliście. Jeśli zliczycie ich wartość w ciągu miesiąca, możecie się mocno zdziwić i przy okazji rozczarować, na jakie zupełnie wam niepotrzebne rzeczy przeznaczyliście ciężko zarobione pieniądze. Dlatego radzimy: pod koniec każdego miesiąca róbcie listę wydatków na kolejne 30 dni. Oczywiście nie muszą to być wyliczenia co do złotówki, ale przybliżone. Dzięki temu – gwarantujemy – już po pierwszym miesiącu – jeśli tylko będziecie się trzymać spisanej przez was listy – odczujecie oszczędności.

Świnka skarbonka

Pomysł wrzucania pieniędzy do skarbonki brzmi jak wspomnienie z dzieciństwa, ale… dlaczego nie? Nie dosyć, że zawsze w przeciągu miesiąca czy też większego odstępu czasu uzbiera się tam znaczna kwota, to jeszcze – co naszym zdaniem najważniejsze – nauczycie oszczędzania wasze dzieci, które z pewnością chętnie włączą się w akcje "dokarmiania świnki – skarbonki". Jeśli "rozbijecie bank" po okrągłym roku, zaoszczędzone pieniądze możecie umieścić na bankowych lokatach, dzięki czemu będą one zarabiać same na siebie. Za wszystkie próby zaoszczędzenia paru przysłowiowych groszy – trzymamy kciuki. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *