Jak się zrelaksować podczas kwarantanny?

Gdy siedzimy w domu najgorsze  dla naszego spokoju ducha, to wpatrywać się w ekran telewizora i wysłuchiwać przytłaczających informacji na temat pandemii. Trzeba się zrelaksować, odpocząć na chwilę i odzyskać wewnętrzny spokój.

Relaks podczas kwarantanny

Pozostając zamkniętym w domu, warto pomyśleć o swoim zdrowiu i rozpocząć walkę ze stresem. Tak by być gotowym na kolejne wyzwania gdy pandemia ucichnie i wrócimy do pracy. W ostatnim czasie, naprawdę ciężko z walką ze stresem. Boimy się wyjść na dwór a nie wiemy jak zagospodarować właściwie nasz wolny czas. Oto kilka pomysłów, jak walczyć ze stresem w tych trudnych czasach.

Nie możemy się poddać, trzeba zadbać o własne samopoczucie i zdrowie. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na pobyt w domu.

Zawalczmy o siebie

  1. Ćwiczenia fizyczne – możemy w domowym zaciszu zabrać się za swoją kondycję. Ćwiczenia wywołują wzrost produkcji endorfin, które sprawią, że będziemy czuli się lepiej. Mają wolny czas w domu, możemy zacząć od 10-15 minut ćwiczeń dziennie.
  2. Detoks informacyjny – wyłącz telewizor, przestań buszować po internecie, wycisz telefon. Duża dawka informacji, wpływa negatywnie na nas oraz powoduje nadmierny stres.
  3. Gotowanie – nigdy nie było czasu na wypróbowanie nowych przepisów? Gotując możecie się, świetnie bawić całą rodziną. Nawet najmłodsi znajdą coś dla siebie.
  4. Czytanie książek – dobra książka i herbata. Nigdy nie było czasu przeczytać wszystkiego, teraz mamy sporo czasu a na naszych półkach pewno znajdą się ciekawe pozycje książkowe.
  5. Słuchanie dźwięków natury – dźwięki natury pomagają w walce ze stresem oraz bezsennością. Wirtualne dźwięki pozwolą nam cieszyć się przebywaniem blisko natury, bez narażania siebie i swoich bliskich na zarażenie.

Dźwięki lasu blisko nas

Usiądź wygodnie na kanapie, zamknij oczy i relaksuj się przy dźwiękach lasu.

Więcej niesamowitych dźwięków relaksacyjnych znajdziesz na stronie kanału Shinrin Kokyu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *