Jak się zrelaksować podczas kwarantanny?

Gdy siedzimy w domu najgorsze  dla naszego spokoju ducha, to wpatrywać się w ekran telewizora i wysłuchiwać przytłaczających informacji na temat pandemii. Trzeba się zrelaksować, odpocząć na chwilę i odzyskać wewnętrzny spokój.

Relaks podczas kwarantanny

Pozostając zamkniętym w domu, warto pomyśleć o swoim zdrowiu i rozpocząć walkę ze stresem. Tak by być gotowym na kolejne wyzwania gdy pandemia ucichnie i wrócimy do pracy. W ostatnim czasie, naprawdę ciężko z walką ze stresem. Boimy się wyjść na dwór a nie wiemy jak zagospodarować właściwie nasz wolny czas. Oto kilka pomysłów, jak walczyć ze stresem w tych trudnych czasach.

Nie możemy się poddać, trzeba zadbać o własne samopoczucie i zdrowie. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na pobyt w domu.

Zawalczmy o siebie

  1. Ćwiczenia fizyczne – możemy w domowym zaciszu zabrać się za swoją kondycję. Ćwiczenia wywołują wzrost produkcji endorfin, które sprawią, że będziemy czuli się lepiej. Mają wolny czas w domu, możemy zacząć od 10-15 minut ćwiczeń dziennie.
  2. Detoks informacyjny – wyłącz telewizor, przestań buszować po internecie, wycisz telefon. Duża dawka informacji, wpływa negatywnie na nas oraz powoduje nadmierny stres.
  3. Gotowanie – nigdy nie było czasu na wypróbowanie nowych przepisów? Gotując możecie się, świetnie bawić całą rodziną. Nawet najmłodsi znajdą coś dla siebie.
  4. Czytanie książek – dobra książka i herbata. Nigdy nie było czasu przeczytać wszystkiego, teraz mamy sporo czasu a na naszych półkach pewno znajdą się ciekawe pozycje książkowe.
  5. Słuchanie dźwięków natury – dźwięki natury pomagają w walce ze stresem oraz bezsennością. Wirtualne dźwięki pozwolą nam cieszyć się przebywaniem blisko natury, bez narażania siebie i swoich bliskich na zarażenie.

Dźwięki lasu blisko nas

Usiądź wygodnie na kanapie, zamknij oczy i relaksuj się przy dźwiękach lasu.

Więcej niesamowitych dźwięków relaksacyjnych znajdziesz na stronie kanału Shinrin Kokyu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles