Jak zorganizować wieczór panieński za granicą i czy warto?

Moda na organizację wieczorów panieńskich przyszła do nas zza oceanu. Jeszcze do niedawna na topie był wynajem limuzyny i przemieszczenie się nią od klubu do klubu. Dziś wieczory panieńskie na czasie mają zupełnie inny wymiar. SPA, sesje zdjęciowe czy nauka tańca to tylko jedne z pomysłów, które pozwolą na zorganizowanie tego niezapomnianego. Coraz częściej jednak wieczory panieńskie rozciągają się na dłuższy czas niż jedna noc i przybierają formę wyjazdu np. na weekend, a nawet na tydzień.

Wyjazdowy wieczór panieński może być zorganizowany w kraju lub poza jego granicami. Wieczór panieński za granicą dostarczy na pewno wielu wrażeń i będzie tym, który na długo utkwi w pamięci – czy jednak warto go organizować? A jeśli tak, jak się do tego zabrać?

Wieczór panieński – kto organizuje?

Organizacja wieczoru panieńskiego to jedno z głównych zadań świadkowej. To ona odpowiada za to, aby ta noc była wyjątkowa. Do jej zadań należy wymyślenie atrakcji, zaproszenie gości oraz zatroszczenie się o pozostałe kwestie organizacyjne. Oczywiście pomoc pozostałych przyjaciółek i znajomych jest wskazana. To jak będzie przebiegał wieczór panieński oraz gdzie się on odbędzie, może być dla panny młodej niespodzianką lub też zostać z nią wcześniej uzgodnione.

Wieczór panieński za granicą – od czego zacząć?

Organizacja wieczoru panieńskiego za granicą jest trudniejsza niż tego stacjonarnego. Wymaga szczegółowych ustaleń i poczynienia rezerwacji m.in. biletów. Warto także pamiętać, że wyjazd za granicę będzie też droższy niż impreza w klubie. Organizatorka powinna również wziąć pod uwagę to, czy zaproszeni goście chcą i mogą uczestniczyć w takim wieczorze. Ten za granicą zazwyczaj obejmuje nie jedną  noc, ale np. cały weekend. W przypadku, gdy miejsce wieczoru panieńskiego jest odległe, może oznaczać, że przeciągnie się na cały tydzień. Stąd też przed zarezerwowaniem wszystkiego warto przedstawić swój pomysł i zapoznać się z opinią pozostałych zaproszonych gości. Pomoże to ustalić, czy każda z ważnych dla panny młodej przyjaciółek będzie mogła wyjechać na kilka dni i nie będzie to stanowić problemu. Poinformowanie wcześniej pozwoli też na zaklepanie sobie urlopu w pracy lub zorganizowanie opieki nad dzieckiem uczestniczek wypadu, nie warto wiec czekać na ostatnią chwilę z informowaniem o takich planach.

Wieczór panieński za granicą – ile to kosztuje?

Chcąc zorganizować wieczór panieński za granicą, należy liczyć się z tym, że wyda się o wiele więcej niż w przypadku tradycyjnego świętowania. Uczestnicząc w takiej imprezie, trzeba pamiętać, że chociaż to druhna jest odpowiedzialna za organizację wieczoru, to nie ona wszystkim funduje wyjazd. Każda z uczestniczek powinna pokryć koszty za siebie. Warto również pamiętać o pannie młodej. Miło jest, kiedy zafunduje się jej taki wyjazd. Oznacza to, że koszty jej uczestnictwa w imprezie należy podzielić na liczbę zaproszonych osób.

Gdzie zorganizować wieczór panieński za granicą?

Miejsce wieczoru panieńskiego warto ustalić w oparciu o budżet, jakim się dysponuje. Jeśli nie jest on wysoki, nie zaplanuje się wyprawy na drugi koniec świata. Wielu organizatorów ślubnych podkreśla też, że w przypadku, gdy wyjazd ma odbywać się w terminie bliskim ślubowi, o wiele lepiej jest postawi na europejskie kierunki. Dzięki temu nie będzie trzeba mierzyć się ze zmianą czasu oraz zminimalizuje się ryzyko zachorowania na jedną z wielu chorób egzotycznych. Miejsce warto dobrać również do tego, jakie atrakcje chce się zapewnić przyszłej pannie młodej. Fanki imprezowych wieczorów mogą wybrać się na Ibizę lub do Amsterdamu, szalone zakupy przedślubne można zrobić w Londynie lub Paryżu, natomiast zrelaksować się i odpocząć po trudnych ślubnych przygotowań na Malcie lub jednej z greckich wysp.

Wieczór panieński za granicą – jak go zorganizować?

Kiedy wiadomo już, jaki jest budżet i gdzie wieczór panieński się dobędzie pora przejść do faktycznych przygotowań. To o czym nie można zapomnieć to:

  • wybór i rezerwacja środka transportu – pamiętaj, że bilety np. na samolot lub pociąg warto zamówić wcześniej, aby w ostatniej chwili nie okazało się, że ich braku dla jednej z uczestniczek wieczoru; w przypadku, gdy na wieczór panieński wyrusza się samochodem, dobrze jest ustalić, kto będzie kierował i jaką trasą się pójdzie;
    zarezerwowanie hotelu;
  • ustalenie atrakcji – sam wyjazd jest atrakcją samą w sobie, ale jeśli chce się, aby był on jeszcze ciekawszy, warto rozejrzeć się po tym, co oferuje odwiedzane miejsce; w zależności od tego, co lubi robić panna młoda, można dobrać ciekawe zajęcia np. przejażdżki na rowerach, zakupy, zwiedzanie, poznanie lokalnej kuchni, degustacje wina itd.;
  • wybór strojów – bardzo często na wyjazdach panieńskich obowiązuje dress code np. zielone stroje dla przyjaciółek i żółty dla panny młodej; dress code można połączyć z motywem przewodnim wieczoru panieńskiego;
  • zadbaj o bezpieczeństwo – nie ma co ryzykować, że któryś z gości lub – co gorsza- panna młoda nie dotrze na uroczystość, dlatego wyjeżdżając za granicę, warto zadbać o bezpieczeństwo; o ile nie ma się doświadczenie, nie warto ryzykować z ekstremalnymi sportami; dobrze jest też załatwić wszystkie kwestie formalne, chociażby takie jak wyrobienie karty EKUZ czy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Jeśli samodzielna organizacja wieczoru panieńskiego przeraża, zawsze można skorzystać z ofert biur podróży, które proponują już kompletne wyjazdy na wypoczynek (gwarantujące lot, hotel, wyżywienie, dojazd na linie lotnisko hotel-lotnisko) lub powierzyć organizację wieczoru panieńskiego za granicą wyspecjalizowanej firmie w zakresie organizacji tego typu imprez. Trzeba jednak pamiętać, że to oznacza dodatkowe koszty finansowe.

Wieczory panieńskie za granicą są coraz częściej organizowanymi imprezami. Pozwalaj przeżyć niezapomniane chwile pannie młodej oraz odstresować się przed samą uroczystością i zapomnieć o trudnych ślubnych przygotowań. Aby jednak wyjazd niezapomniany był ze względu na jego atrakcyjność, a nie liczne wpadki dobrze jest do jego przygotowania przystąpić wcześniej. Organizatorki wieczoru panieńskiego powinny również pamiętać, że przede wszystkim ma być on atrakcją dla panny młodej. Powinna ona się dobrze czuć w miejscu, gdzie wieczór się odbędzie oraz cieszyć z przygotowanych atrakcji. Nie ma sensu organizować wyjazdu na Islandię, jeśli panna młoda woli ciepło i plaże – będzie ona niezadowolona, a cały wyjazd nieudany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *