Remont mieszkania zawsze wiąże się z wydatkiem. W grę wchodzą zazwyczaj niezbyt małe sumy. Wybierając tańsze alternatywy umeblowania, wykonując prace remontowe samodzielnie, możemy w prosty sposób zaoszczędzić.

Przemyślany plan remontu i kosztorys

Zabierając się za remont mieszkania zacząć należy od sporządzenia przemyślanego planu i wstępnego kosztorysu. Najpierw należy dokładnie wszystko rozpisać – co będzie remontowane, w jakich etapach i jakie materiały będą potrzebne. Na całokształt poniesionych kosztów wpływ będą miały różnorodne rzeczy.

Kluczową kwestią jest fakt, czy pomieszczenie będzie tylko odświeżane, czy będą wymieniane również elementy umeblowania. Przemyślany kosztorys pozwoli zobrazować całość poniesionych kosztów podczas remontu.

Remont? Zrób to sam!

Jednym z największych kosztów, jakie trzeba ponieść podczas remontu jest opłacenie fachowców, którzy wykonają poszczególne prace remontowe. Koszty ekip remontowych z roku na rok są coraz wyższe. Dobrym sposobem na oszczędności jest własnoręczne pomalowanie pokoju czy położenie tapety. Wiadomo, że podczas większych prac nie obejdzie się bez fachowca, który zajmie się elektryką, hydrauliką czy wstawieniem okna. Jednak w tych prostych czynnościach warto zaoszczędzić i samemu przeprowadzić remont.

Wymiana podłogi jest już nieco bardziej skomplikowaną czynnością. Jednak mimo wszystko można podjąć samodzielną próbę jej położenia. Dobrym rozwiązaniem jest położenie nowych paneli na starej podłodze. Należy jedynie ocenić, czy podłoga jest prosta i czy jej stan pozwala na ułożenie nowego podłoża.

Wybór mebli i dodatków

Zastanawiasz się pewnie, jak można zaoszczędzić na zakupie mebli. Czy to możliwe? Tak, zakup mebli w sklepach internetowych jest świetnym pomysłem i sposobem na oszczędności. W sieci znaleźć można zazwyczaj meble o kilkaset złotych tańsze niż w sklepach stacjonarnych.

Ciekawym pomysłem na szybką, a przede wszystkim niedrogą metamorfozę wnętrza są dodatki. Kolorowe doniczki, ramki na zdjęcia, wazony czy poduszki sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie odmiennego charakteru. Wydając kilkadziesiąt złotych, można w prosty sposób odmienić każde wnętrze. Nie można zapomnieć również o firankach i zasłonach, które są dopełnieniem całości wnętrza.

Na czym nie warto oszczędzać?

Przesadne oszczędzanie na remoncie mieszkania nie jest również dobrym pomysłem. Jeśli już zdecydujemy się na ekipę remontującą – nie warto wybierać tej najtańszej.

Możemy spotkać się z sytuacją, gdzie zamiast fachowców pojawią się zupełni amatorzy, po których trzeba będzie nanosić poprawki, co w konsekwencji wygeneruje podwójne koszty. Szukając ekipy remontowej, warto wybrać tą sprawdzoną i polecaną.

Kleje, farby czy materiały budowlane to rzeczy, które są niezbędne podczas remontu. Na nich również nie można oszczędzać. Tańszy asortyment szybciej się zużyje i w konsekwencji za rok będziemy musieli przeprowadzać nowy remont.

Jeden komentarz

  1. Świetny post! Myślę, że samodzielne wykonanie części prac to nie tylko sposób na zmniejszenie kosztów, ale też nabycie nowych umiejętności. Szczególnie zgadzam się z tym, ze dodatki potrafią znacznie odmienić wnętrze, dlatego tak lubię z nimi eksperymentować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *