Jakie przysmaki dla psa?

Psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć z powodu otyłości. Dlatego tak ważny w tej delikatnej kwestii, jaką są przysmaki dla psa, jest zdrowy rozsądek właściciela i nieuleganie słodkiej minie pupila. Wiele zwierzaków opracowało bowiem bardzo skuteczne metody proszenia o ulubiony łakoć, którym naprawdę trudno się oprzeć.

Warzywa

Niejednokrotnie widziałeś jak twój pupil zjada na spacerze trawę? Nie martw się – wszystko z nim w porządku. Musisz jednak wiedzieć, że zanim psy zostały udomowione, musiały polować. Efektem tego było zjadanie (zazwyczaj roślinożernej) zwierzyny razem z tym, co było w jej żołądku. To właśnie sprawia, że do dziś psy czują potrzebę przegryzienia czegoś „wegetariańskiego”. Jeśli więc chcesz „oddać” coś swojemu psu z obiadu, najlepszym pomysłem będzie fasolka szparagowa, marchewka lub groszek. Te warzywa na pewno urozmaicą ich dietę.

Ryż i makaron

Zamiast wysokokalorycznych przekąsek możesz zaoferować swojemu pupilowi ryż lub makaron. W sklepie zoologicznym, np. NaszeZoo, znajdziesz również wiele produktów, takich jak ciasteczka ryżowe, które świetnie nadają się na przysmak dla psa. Wiele ciekawych przysmaków dla psa dostępnych jest tutaj: https://www.naszezoo.pl/pl/c/przysmaki-dla-psa/68.

Białka jajek, twaróg miękki i jogurt

Hodowcy podkreślają również, że białka jajek dobrze nadają się jako przekąska w np. formie nagrody z uwagi na kształt i konsystencję. Z kolei jogurt i twaróg miękki, które bardzo często są głównymi składnikami przysmaków dla psa, np. dropsy witaminowe z jogurtem czy mleczne, to ciekawe uzupełnienia diety zwierzaka.

Warto zaznaczyć, że mały pies ważący od 4 kg do 5 kg może bardzo szybko utyć o około pół kilo. Teoretycznie nie jest to tak dużo, ale patrząc na to z innej perspektywy – to 10% masy jego ciała. W przełożeniu to tak, jak ty utyłbyś prawie 7 kg. Dlatego tak ważna jest rozwaga podczas dawania psu przysmaków, zwłaszcza, gdy nie jesteśmy czegoś pewni. Każda zmiana diety lub chęć podania psu czegoś nowego powinna być skonsultowana z weterynarzem, który dobrze zna twojego czworonoga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *