I taka informacja nie powinna w ogóle dziwić, bo każdy z nas ma odmienne oczekiwania i plany związane z posiadaniem jednośladu. Niektórzy mają w planach rekreacyjne wycieczki i traktowanie roweru jako alternatywy dla komunikacji miejskiej.

Bardziej niż pewne jest zatem, że zainteresują ich zgrabne i lekkie rowery miejskie. Inni zaś traktują jazdę na rowerze jako sport, któremu ma towarzyszyć adrenalina i porządne zmęczenie. Dla nich bardziej atrakcyjne będą rowery górskie, crossowe czy trekkingowe. Wszystko to przekłada się na dokonywane przez nas konkretne wybory zakupowe. A potwierdzają to dane serwisu Skąpiec.pl za I kwartał 2013 roku.

white-737190_1280

W zestawieniu naszych preferencji zakupowych najczęściej wybieranym typem były rowery Górskie (MTB), których poszukiwało 28,13% internautów. Na drugim miejscu znalazły się rowery miejskie (24,33%) , a trzecie przypadło w udziale rowerom trekkingowym (20,79%).

W dalszej kolejności obiektem zainteresowania były rowery crossowe (14,77%). Na pozostałe rowery zwracano znacznie mniejszą uwagę, z czego można wywnioskować, że zwyczajnie nie są już lub jeszcze trendy. Pomijając rowery dziecięce, znaleźli się tacy użytkownicy, którzy szukali nieco już archaicznych składaków (1,78%) lub wciąż nieśmiało zdobywających popularność holenderek (1,23%).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *