Spraw swoim gościom niespodziankę, podając własnoręcznie przygotowane kolorowe, orzeźwiające drinki. To naprawdę nic trudnego!

Drink drinkowi nierówny!
Przyjaciół zaskoczysz nie tylko barmańskimi umiejętnościami, ale także wiedzą na temat alkoholi. Wbrew temu, co się powszechnie wydaje, nie każdy kolorowy napój w wysokiej szklance jest po prostu drinkiem. Na Twoim przyjęciu będą serwowane koktajle, long drinki i smakowite cuda w tumblerach. Prawda, że brzmi znacznie lepiej?

Koktajle – nie tylko dla zawodowców
Na początek spróbuj przygotować najbardziej rozpowszechniony napój mieszany, czyli koktajl. Przyrządzisz go z wódki, likierów, win słodkich i południowych, owoców, soków owocowych i dodatków aromatyzujących. Koktajle podaje się bardzo mocno schłodzone przed, po lub w trakcie posiłku. Jeśli nie masz shakera lub szklanicy barmańskiej, składniki zmieszasz
w kieliszku koktajlowym. Jako aperitif zaproponuj Campari Shakerato. Przygotowanie tego gorzkawego short drinka zajmie Ci dosłownie chwilę.

50 ml Campari wymieszaj w koktajlowym kieliszku z 2 ml (ok. 20 kropel) soku cytrynowego i lodem. Dodaj skórkę z owocu. Nie zapomnij jednak, że najpopularniejszym na świecie drinkiem na bazie Campari jest Campari Orange – czyli po prostu Campari z sokiem pomarańczowym i lodem. Miłośnikom kawy z pewnością posmakuje koktajl Sahara.

campari shakerato

W shakerze zmieszaj z kostkami lodu 20 ml Cinzano Bianco, 20 ml brandy i 20 ml likieru kawowego. Całość przelej do kieliszka koktajlowego.

Czas na long drinki
Po aperitifie i pierwszym posiłku namów swoich gości na wspólne przyrządzanie long drinków. Gdy zrobią przerażone miny, wyjaśnij, że to nic innego jak tylko napoje podawane w szklankach powyżej 140 ml pojemności. Przygotowuje się je z wysokoprocentowych alkoholi, likierów, soków lub syropów owocowych , różnego rodzaju win oraz dużej ilości lodu. Jeśli boicie się skomplikowanych receptur, spróbujcie łatwego przepisu na Cinzano Afternoon. Do shakera wlej 40 ml Cinzano Bianco, 30 ml wódki, 20 ml soku cytrynowego. Do wysokiej szklanki wrzuć lód, wlej zawartość shakera, dopełnij tonikiem. Macie ochotę na coś nietypowego? Może drink na bazie Nalewki Babuni? Niemożliwe? Wręcz przeciwnie! Do szklanki z lodem wlej
50 ml wiśniowej Nalewki Babuni i 100 ml toniku. Dodaj plasterek cytryny. Idealne połączenie tradycji z nowoczesnością gotowe.

Cinzano Rocks

Tumbler – a co to jest?
Szklanki typu tumbler to naczynia o grubym dnie i bardzo zróżnicowanych wielkościach i pojemnościach. Używa się ich nie tylko do drinków, lecz także do podawania soków owocowych i warzywnych. Możesz w nich zaserwować świeżo wyciskany sok z pomarańczy lub orzeźwiającego, dobrze zmrożonego drinka, np. Campari&Vodka. W niskiej szklance z lodem zmieszaj jedną część Campari z trzema częściami wódki. Udekoruj cytryną. Spróbuj również lżejszego, dobrze gaszącego pragnienie Cinzano Soda. Do szklanki wypełnionej skruszonym lodem wlej jedną część wermutu Cinzano, dopełnij wodą sodową.

Robienie drinków to nie określona zasadami ciężka praca, lecz przyjemna, kreatywna i pełna niespodzianek zabawa. Nie bój się eksperymentów, nowych pomysłów – najlepsze mieszanki powstają właśnie wtedy! Spróbuj połączenia Nalewki Babuni z wodą sodową, brandy czy po prostu colą. Być może Cinzano najbardziej posmakuje Ci z sokiem porzeczkowym, a Campari
z cynamonowym syropem lub sokiem kokosowym. Życzymy kreatywności i oczywiście przedniej zabawy.

TPW VINPOL Sp. z o.o. –  producent i dystrybutor napojów alkoholowych, obecny na polskim rynku od 18.09.1990 roku; właścicielem Vinpolu jest niemiecka firma Henkell & Söhnlein Sektkellereien KG z Wiesbaden – największy producent win musujących na świecie; Vinpol jest producentem znanej i wielokrotnie nagradzanej Nalewki Babuni oraz wyłącznym dystrybutorem Campari i Cinzano w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *