„Kreatywka – Pracownie Dziecięcych Marzeń”

Idea radosnych zajęć z muzyką powstała w wyniku realizacji marzenia o harmonijnym i szczęśliwym rozwoju naszych małych dzieci, które wspieramy już od ich pierwszych dni życia. Działamy w Poznaniu i Trójmieście, a wkrótce otwieramy nowe pracownie także w innych miastach.

Organizujemy twórcze ogólnorozwojowe zajęcia z muzyką w grupach wiekowych: 0-1,5; 1,5-3 oraz 2,5-4 lat nastawione na rozwój dziecka przy pomocy odpowiednio przekazywanej wiedzy, muzyki i narzędzi dobranych do wieku maluchów. Spotkania organizowane są w przytulnym środowisku, blisko miejsca zamieszkania dzieci i są prowadzone w małych grupach raz w tygodniu. Trwają całe 60 minut, a dzieci uczestniczą w nich wraz z rodzicem lub opiekunem.
Celem zajęć jest nauczyć dzieci myśleć i czuć poprzez zabawę, a efektem działań Kreatywki jest zmiana postaw dzieci: większy szacunek do samych siebie i ich otwarcie na świat. Odkrywamy naturalny indywidualny potencjał i możliwości każdego dziecka i motywujemy je zachęcając do działania. Spotkania rozwijają wrodzone umiejętności psychiczne, emocjonalne, społeczne, socjalne, intelektualne oraz fizyczne dzieci, a starannie wybrani i przeszkoleni Instruktorzy gwarantują najwyższą jakość prowadzonych zajęć. Program i odpowiednio dobrana muzyka wywołują dobroczynny „efekt Mozarta” – okazuje się bowiem, że poprzez właściwą muzykę bardzo wcześnie możemy wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty.

Dzięki umiejętności skutecznego stosowania najnowszych technik dydaktycznych oraz wyników badań naukowych w praktyce, a także wieloletniego doświadczenia, nasze autorskie programy zajęć zostały bardzo wysoko ocenione przez pedagogów i psychologów.

Jesteśmy także organizatorkami niekomercyjnych Koncertów Dziecinnie Prostych Kreatywka – Dzieciom skierowanych do niemowląt, małych dzieci i ich rodziców. Zamiłowanie do kultury i sztuki wynika z obcowania z nimi i poznania, oczywiście w formie adekwatnej do momentu rozwoju dzieci. Dlatego możliwość wzięcia udziału małych dzieci w specjalnie dla nich przygotowanym wydarzeniu muzycznym jest podłożem nie tylko szerzenia kultury, ale także metodą wszechstronnego rozwoju wszystkich maluszków.

Zapraszamy na pierwsze bezpłatne zajęcia i na nasze koncerty! Więcej informacji o „Efekcie Mozarta”, rozwoju dzieci, twórczych spotkaniach i koncertach dla maluszków znajdą Państwo na www.kreatywka.pl

www.kreatywka.pl

Beata Kołodziejczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *