Rodzice w trosce o swoje pociechy decydują się na chirurgii plastyczną po to, by zaoszczędzić im codziennych przykrości, jakie mogą spotkać ich ze strony rówieśników. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez niezależnego doradcę chirurgii plastycznej IQ MEDICA niemal 6% Polaków narzeka na nadmiernie odstające uszy. Gabinety chirurgiczne odnotowują coraz większe zainteresowanie zabiegiem korekcji uszu. Jest to jeden z najmniej inwazyjnych i skomplikowanych zabiegów chirurgii plastycznej. Polega on na wykonaniu odpowiedniego nacięcia w miejscu położonym tuż za małżowiną uszną. Chirurg w ten sposób odsłania chrząstkę i następnie modeluje ją tak, by uzyskać upragniony kształt. Na samym końcu umieszcza za uchem, w miejscu nacięcia odpowiednie szwy niewchłanialne i zakłada (z reguły na tydzień) specjalny opatrunek.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie ma potrzeby spędzania kilu dni w szpitalnej sali. Pacjenci z reguły już w godzinę po całej procedurze wracają do domów. Jedynym problem w tym momencie może być owy opatrunek, który wielu osobom przeszkadza w zasypianiu. Okres rekonwalescencji nie trwa dłużej niż 3 tygodnie od operacji. Blizny pozostające poza uszami są mało widoczne. W okresie miesiąca od zabiegu należy zwrócić większą uwagę na okolice uszu. Należy unikać przeciągów, nadmiernego wysiłku fizycznego, a także dużego natężenia światła, sauny czy solarium.

Jak już wcześniej wspomniano operacja małżowiny usznej nie jest zabieg skomplikowanym. Niezwykle rzadko dochodzi do powikłań. Nie ma też wielu przeciwwskazań. Przeszkodą może natomiast być nieuregulowane ciśnienie krwi, zaburzenia krzepliwości oraz stany zapalne operowanej okolicy.

Nie ma określonych limitów wiekowych co do zabiegu. Można go wykonywać już od 5 – 7 roku życia ponieważ w tym wieku wzrost małżowin usznych jest już w zasadzie ukończony.

Ładne, przylegające uszy, doskonale wpisujące się w obraz atrakcyjnej twarzy odgrywają bardzo dużą rolę w wyglądzie każdego człowieka, bez względu na płeć, czy wiek. Nie dziwi więc tak duże zainteresowanie zabiegiem korekcji uszu ze strony pacjentów, bo przecież każdy chce być atrakcyjny, a duże, odstające uszy w dużym stopniu to utrudniają.

Poddając się takiemu zabiegowi warto skonsultować się z jedynym na polskim rynku niezależnym doradcą chirurgii plastycznej IQ MEDICA. Firma ta współpracuje z najlepszymi lekarzami w Polsce. Kliniki IQ Medica posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, dzięki czemu pacjent ma pewność, że oddaje swoje zdrowie i urodę w dobre ręce.

Więcej informacji o korekcji uszu na stronie internetowej http://www.iqmedica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *