Kupujemy wymarzone buty. Jak o nie zadbać?!

CZÓŁENKA – idealne na każdą okazję! Coraz więcej osób ceni sobie obuwie dobrej, renomowanej firmy, które jak wiemy doskonale kosztuje, trochę więcej niż przeciętne. Logiczne jest wtedy to, iż chcemy, aby posłużyły nam one trochę dłużej, w nienaruszonym stanie. Sposobem na to jest zadbanie o buty już od początku użytkowania. Jeśli tak postąpimy, będziemy mogli cieszyć się ich znakomitym wyglądem i wygodą noszenia przez długi czas. Tak więc co to właściwa pielęgnacja i jak należy zadbać o buty? Oto kilka podstawowych zasad.

(markoweobuwie.com.pl)

1 – Czyszczenie obuwia

Panuje zasada, której mało kto przestrzega z racji braku czasu i ciągłego pośpiechu, czyli – czyścimy nasze buty po każdym wyjściu! Zawsze dzieje się tak, że zakurzą się, delikatnie zamoczą, jeśli pada deszcz, zabłocą lub zabrudzą od ziemi. Dlatego nim zaczniemy pastowanie powinniśmy pamiętać o oczyszczeniu miejsca, na które chcemy nałożyć pastę. Dlaczego? Nieusunięcie brudu i nałożenie na to pasty, spowoduje wtarcie głębiej w strukturę buta plamy i jej usunięcie nie będzie już możliwe. Kurz usuwamy za pomocą miękkiej, mokrej szmatki. Jeśli chodzi o ślady z błota, ziemi, to, można oczyścić but za pomocą szczotki z włosia, którą pewnie każdy posiada. Jeśli bierzemy się za czyszczenie obuwia wiązanego, zaleca się wyciągnięcie sznurówek, co pozwoli na oczyszczenie i wypastowanie „języka” i nie zabrudzimy przy tym sznurówek.

2 – Pastowanie

Jeśli zainwestowaliśmy w dobre jakościowe obuwie np. skórzane, musimy pamiętać o regularnym pastowaniu tego typu obuwia. Pasta również powinna być dobra jakościowo – tłusta z naturalnymi woskami, to nie ta sama co pasta nabłyszczająca. Pasta nabłyszczająca ma za zadanie odświeżyć kolor obuwia, jednak nie pielęgnuje go. Pasta ta ułatwi nam poprawę wizualną obuwia, kiedy brak nam czasu. Jednak pamiętajmy o klasycznej paście, która idealnie nada się do pielęgnacji obuwia. Oczywiście dobieramy kolor pasty do obuwia.

3 – Akcesoria

Aby móc dobrze pielęgnować obuwie, należy zaopatrzyć się również w dobre jakościowo akcesoria – szczotki. Do nakładania pasty będziemy potrzebować mniejszych szczotek z włosia. Natomiast do polerowania służą szczotki rozmiarowo większe. Jeśli mamy obuwie z materiału takiego jak: zamsz, nubuk, wtedy stosujemy szczotki gumowe.

4 – Suszenie

Jeśli spotka nas sytuacja, kiedy przemoczymy nasze ukochane obuwie, nie panikujmy i nie biegnijmy od razu z suszarką, aby je wysuszyć. A już na pewno nie stawiajmy ich pod kaloryferem. Jeśli mokre obuwie wyschnie zbyt szybo, za pomocą wysokiej temperatury, jest możliwość, że odkształci się, ewentualnie skóra może popękać z przesuszenia. Co w takim razie robimy? Stawiamy je najlepiej wypchane gazetami, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.

5 – Materiał – gładka skóra

Czyszczenie trzeba zawsze dostosować, do materiału, z jakiego wykonane jest obuwie. Tak więc jeśli mamy do czynienia ze skórą naturalną, gładką należy obuwie, przed czyszczeniem, wyczyścić. Przecieramy wtedy obuwie lekko, zwilżoną ściereczką lub miękką szczotką. Tak wstępnie oczyszczone obuwie, z kurzu, błota itd. możemy wypastować. Po wypastowaniu wkładamy w obuwie gazety lub prawidła, aby zachowały swój fason.

6 – Materiał – skóra lakierowana

Obuwie ze skóry lakierowanej oczyszcza się miękką, wilgotną szmatką. Następnie nakładamy specjalny krem, który ma za zadanie natłuścić skórę. Wcieramy taki krem w but i polerujemy go za pomocą flanelowej ściereczki.

7 – Materiał – zamsz

Obuwie wykonane z jakże modnego zamszu, czyścimy za pomocą specjalnej szczoteczki. Następnie spryskujemy specjalnym impregnatem w aerozolu, dopasowanym kolorystycznie do buta. Istnieją oczywiście preparaty bezbarwne, które też polecamy.

Po akcesoria potrzebne do zadbania o dobry wygląd swoich ukochanych butow, jak i po obuwie: w każdym stylu, kolorze i fasonie! Zapraszamy do naszego sklepu 🙂

Kontakt z nami
Telefon: 68 4200 078 kom. 519 809 790
Adres e-mail: sklep@markoweobuwie.com.pl
Strona internetowa: http://www.markoweobuwie.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *