Jak ważny jest sport? Dlaczego warto wolny czas spędzać aktywnie? Co dają na regularne ćwiczenia fizyczne? Dlaczego w obecnych czasach lekarze tak często oprócz farmakoterapii polecają również uprawianie sportu? Dlaczego bycie fit stało się modne? Te i wiele podobnych pytań zadajemy sobie praktycznie każdego dnia.

Sport dla zdrowia?

Jak wiadomo od wielu lat ogrom schorzeń związanych jest z nieprawidłowym trybem życia co prowadzi do otyłości miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii czy chociażby cukrzycy Systematyczne uczestniczenie w różnego typu zajęciach sportowych wpływa bardzo pozytywnie na nasze zdrowie. Przede wszystkim zwiększa się metabolizm, dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej, co prowadzi do obniżenia poziomu cholesterolu, trójglicerydów. Aktywność fizyczna zwiększa natlenienie tkanek organizmu, poprawia krążenie na skutek ulepszenia pracy serca a co za tym idzie wzrasta ukrwienie narządów ciała. Sport jest również przydatny w walce z cukrzycą typu II, ponieważ uwrażliwia tkanki na insulinę. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie co ma bardzo pozytywny wpływ na układ kostno-stawowy. Powodują lepsze wydzielanie płynu stawowego, co zmniejsza stopień zużywania się stawów na przestrzeni upływającego czasu. Oprócz mięśni wzmocnieniu ulegają również ścięgna i więzadła co zapewnia lepszą stabilność w stawach. Przewlekłe, dokuczliwe bóle kręgosłupa bardzo często znikają, gdy osoba na nie cierpiąca zacznie ćwiczyć mięśnie przykręgosłupowe, dochodzi do poprawy postawy ciała i mniejszego obciążania połączeń stawowych – zauważa autor bloga o zdrowiu https://skuteczne-suplementy.com.pl/blog/.

Sport dla koncentracji?

Już godzinny spacer czy krótka przebieżka może poprawić Twoją koncentrację. Dochodzi do zwiększenia natlenienia tkanek mózgu co równe jest z tym, że łatwiej jest nam przyswoić informacje, łatwiej się uczymy. Dlatego też, gdy masz w planach całonocną naukę do kolokwium czy egzaminu zacznij przygotowania od joggingu lub spaceru a dużo szybciej przyswoisz niezbędne fakty naukowe.

Sport na sen?

W trakcie uprawiania sportu dochodzi również do wytwarzania hormonów szczęścia, czyli endorfin, redukują one poziom stresu, który niestety towarzyszy nam każdego dnia. Dodatkowo zwiększa szybkość usuwania z organizmu hormonów stresy tzn. adrenaliny, kortyzolu. Ponadto aktywny tryb życia ułatwia zasypianie, działa pozytywnie na walkę z bezsennością, ponieważ powoduje zmęczenie fizyczne. A ono w połączeniu ze zmniejszonym napięciem psychicznym sprawia, że w nocy śpi nam się po prostu lepiej.

Sport na otyłość?

Jeśli marzysz o szczupłej sylwetce, chcesz zrzucić kilka kilogramów to niestety ale nie osiągniesz tego tylko i wyłącznie za pomocą diety. Sport wraz z dietą sprawią, że łatwiej i szybciej osiągniesz wymarzone przez siebie efekty. Na szczęście bardzo często uczęszczanie na siłownie czy zaplanowane treningi same z siebie narzucają nam regularne odżywianie się, bo ciężko jest ćwiczyć z pełnym żołądkiem, dlatego wysiłek fizyczny ułatwia nam wprowadzenie wartościowej diety. Ale działa to także w inną stronę sport poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego, przyspiesza przemianę materii.

Aby zachować zdrowie należy poświęcić ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu, poświęcając około godziny na każdy trening. Jest to czas, który warto przeznaczyć, by cieszyć się długo dobrą kondycją.

Po więcej ciekawostek o zdrowiu zapraszamy na https://skuteczne-suplementy.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *