Zmęczone tą zależnością estetki, za sprawą cyklicznie powracającej mody, znów mogą się cieszyć uniwersalnym, bo pasującym do każdego makijażu i każdego stroju, french manicurem. Ponieważ ideą francuskiego manikiuru jest stworzenie iluzji całkowitej naturalności, barwę paznokcia wyłącza się z łańcucha harmonijnych połączeń kolorów.

French Manicure
W zestawach do french manicuru mamy do dyspozycji dwa rodzaje lakieru:

  • nieprzezroczysty, w kolorze białym, do malowania obrzeża paznokcia (tzw. rąbka),
  • półprzezroczysty, występujący na ogół w dwu, niekiedy w więcej, odcieniach, lakier tzw. bazowy służący do malowania całej płytki paznokcia. Przeważnie ma kolor blado różowy lub cielisty.

Który z lakierów bazowych wybrać?

Jeśli skóra naszych dłoni posiada odcień ciepły (oliwkowa, żółtawa, porcelanowa) lepiej będą wyglądać paznokcie w odcieniu cielistym. Do dłoni o skórze w tonacji chłodnej (różowawa, ziemista) wybierzmy lakier różowy.

Czy kolorowe lakiery do paznokci powinny być takie same jak kolor ubrania?

Takie rozwiązanie spektakularnie podnosi walory stylizacji, ale rzadko się go stosuje. Wykorzystuje się ten sam kolor w przypadku strojów o barwach dających się przenieść na paznokcie (odcienie złota, beże, śliwki, róże, burgund itp.).

Wyłamują się z tej zależności granat, zieleń, biel. No i oczywiście czerń, do której można malować paznokcie praktycznie na dowolny kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *