MANIKIUR  KROK  PO  KROKU

 1. Zmyj dokładnie stary lakier. Zrób to przykładając do paznokcia nasączony wacik, potrzymaj go przez kilka sekund i zetrzyj lakier. Jeżeli na brzegach paznokci pozostały resztki koloru – zetrzyj je patyczkiem higienicznym nasączonym zmywaczem.
 2. Nałóż na przerośnięte skórki preparat zmiękczający. Odczekaj kilka minut i zmyj go ciepłą wodą i mydłem. Wysusz dłonie, a potem odepchnij skórki drewnianym patyczkiem. Jęśli będą już miękkie, podczas odsuwania same się oderwą.
 3. Skróć paznokcie i nadaj im zaokrąglony kształt za pomocą pilniczka. Pamiętaj, ostro spiłowany czubek sprawia, że paznokcie są mniej wytrzymałe! Piłuj je zawsze krótkimi pociągnięciami i zawsze w jedną stronę (z góry na dół). Nigdy w obydwie strony, bo może to spowodować rozdwajanie się płytki.
 4. Następnie wygładź paznokcie polerką. Jeżeli są słabe oraz łamliwe, nałóż odżywkę wzmacniającą i raczej zrezygnuj z kolorowego lakieru. Za to trzy razy w tygodniu nakładaj na nie odżywkę.
 5. Jeśli paznokcie są zdrowe, nałóż na nie warstwę bazy i poczekaj aż wyschnie. Teraz czas na emalię. Najpierw nałóż kropelkę lakieru na środek płytki. Następnie rozprowadź ją do przodu i do tyłu, a na koniec pokryj boki panokcia. Kiedy wyschnie, nałóż drugą warstwę. Jeśli pomalowałaś skórę przy paznokciu, usuń emalię specjalnym korektorem.

PEDIKIUR KROK PO KROKU

 1. Pedikiur rozpocznij 10-minutową kąpielą stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnej soli, pastylek musujących lub miło pachnącego olejku. Na stopach skóra łuszczy się szybciej niż na innych częściach ciała, gdyż posiadają one niewiele gruczołów łojowych. Dlatego kolejnym etapem jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Użyj w tym celu specjalnego peelingu do stóp z rozdrobnionymi pestkami owoców lub grubymi granulkami. Masuj stopy peelingiem przez kilka minut, a potem wypłucz je w ciepłej wodzie.
 2. Przetrzyj podeszwę specjalną tarką lub pumeksem – zwłaszcza zgrubienia przy palcach i na pięcie. Wybierz pumeks o bardzo drobnych porach, najlepiej naturalny. Wypłucz stopy w czystej wodzie i dokładnie wysusz je ręcznikiem.
 3. Zanim zabierzesz się do skracania paznokci, pamiętaj, że musisz im nadać kształt prostokąta. Jeśli będziesz wycinać ich boki, paznokieć zacznie wrastać w skórę. Do skracania używaj obcinaczki lub nożyczek z prostym ostrzem! Skórki narastające na paznokieć są delikatne, dlatego ich nie wycinaj. Jeśli chcesz się ich pozbyć, posmaruj je preparatem zmiękczającym (takim do manikiuru) i po kilku minutach odsuń je specjanym patyczkiem.
 4. Zanim polakierujesz paznokcie, wypoleruj ich całą powierzchnię trójstronną polerką. W ten sposób doskonale wygładzisz i odtłuścisz ich płytki. Lakierowanie będzie dużo prostsze, jeśli między  palce włożysz specjalny separator, który oddzieli je od siebie. Zanim nałożysz emalię, nałóż bazę. Polakieruj paznokcie dwa razy. Gdy dobrze wyschną, nałóż utwardzacz.
 5. Na koniec dokładnie wmasuj w stopy krem, szczególnie starannie w pięty.
 6. Nie kremuj stóp przed nałożeniem lakieru, by nie zatłuścić paznokci. Gdy stopy się pocą, użyj koniecznie antyperspiracyjnego dezodorantu lub talku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *