Męska pielęgnacja włosów – niezbędne wyposażenie

Mitem jest pogląd, że o męskie włosy nie trzeba dbać. Fryzura jest wizytówką każdego mężczyzny – niezależnie, czy nosi on włosy krótko obcięte, czy je zapuszcza. Nawet łysi panowie nie powinni ignorować pielęgnacji skóry głowy. Co musi znaleźć się w wyposażeniu każdego mężczyzny, który chce odpowiednio zadbać o swoje włosy?

Maszynki do włosów

Wizyty u fryzjera rozwiązują problem niesfornych włosów raz na parę tygodni. Czasem jednak brakuje czasu, by się do niego wybrać, a prostego strzyżenia można dokonać we własnych czterech kątach. Maszynki do włosów dają możliwość obcinania włosów „na jeża”, ale nie tylko. Dzięki licznym udogodnieniom oferują podcinanie i stylizację zarostu twarzy, występują także w postaci trymerów do uszu, nosa czy brwi. Wbrew obiekcjom niektórych panów warto przekonać się do tych urządzeń i regularnie robić z nich dobry użytek.

Innymi akcesoriami AGD przydatnymi przy pielęgnacji włosów są suszarki, które znajdą zastosowanie głównie w mieszkaniach panów o dłuższych fryzurach. Pozostałym najczęściej wystarczy przetarcie włosów ręcznikiem, aby po chwili były one całkowicie suche. Niemniej zdecydowanie lepiej skorzystać z suszarki, niż wyjść na ujemną temperaturę z mokrą głową. Niektórzy mężczyźni – choć statystycznie nie jest ich wielu – upodobają sobie również prostownice czy lokówki.

Szampony i dodatki

Nie ma żadnej przesady w codziennym myciu głowy. Mężczyźni prowadzący aktywny tryb życia lub ci, których włosy po prostu szybko się przetłuszczają, zmuszeni będą do takiego zwyczaju. Warto jednak, by sięgnęli po szampony nawilżające, ponieważ woda ma właściwości wysuszające skórę i włosy. Warto pamiętać o dobraniu szamponu i odżywki do rodzaju swoich włosów: suchych, łamliwych czy przetłuszczających się. Dobre szampony radzą sobie również z problemem łupieżu, najczęściej w jego zwalczeniu nie jest potrzebne nic więcej.

Niektóre z odżywek, jakie można stosować po myciu głowy, mają właściwości stylizacyjne. Nie tylko regenerują włosy, ale również pozwalają na ich układanie. Mężczyźni, którym zależy na mocnej stylizacji, sięgną dodatkowo po pasty, gumy lub żele. Tu również istnieje wiele różnych opcji wyboru. Jedne kosmetyki nadadzą włosom „mokry” wygląd, inne będą działać przeciwko ich elektryzowaniu. W przeciwieństwie do szamponów 2 w 1 – które nie sprawdzają się najlepiej i mogą szkodzić skórze głowy – pasty z odżywkami to wygodne rozwiązanie, nie tylko służące układaniu fryzury, ale i dostarczające włosom protein czy keratyny.

Więcej na: https://www.wasserman.eu/agd/do-higieny-i-pielegnacji/maszynki-do-wlosow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *