Pielęgniarka – zawód, który powinien budzić respekt

Bycie pielęgniarką to bardzo ciężka praca.. Nie każdy się do niej nadaje, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, z czym pielęgniarka musi się mierzyć na co dzień. Zobaczmy jak wymagająca jest to praca i dlaczego powinniśmy doceniać ich wysiłki.

Trudny pacjent

W zawód pielęgniarki jest wpisany kontakt z ludźmi. Niestety w większości przypadków jest to kontakt w sytuacjach chorób, co powoduje niezbyt dobre nastawienie ze strony pacjentów. Pielęgniarka musi często znosić narzekania pacjentów na ból, dyskomfort czy inne dolegliwości, które są nieodłącznym elementem hospitalizacji. Nietrudno więc domyślić się, że pacjenci rzadko kiedy są zadowoleni z życia, skorzy do żartów czy miłych rozmów. Dużo częściej zrzędzą i nie są zbyt przyjemni, a pielęgniarki muszą dzielnie znosić ich utyskiwania. Wymaga to z pewnością dużej cierpliwości i empatyczności, bo normalny śmiertelnik po kilku takich rozmowach miałby z pewnością dość.

Obcowanie z chorobami i śmiercią

Pielęgniarki towarzyszą pacjentom nie tylko w trakcie niegroźnych chorób, ale i tych ciężkich, śmiertelnych. Niestety w ich zawód wpisany jest również kontakt z osobami umierającymi, które w ich towarzystwie odchodzą z tego świata oraz z ich rodzinami. Częste uczestniczenie w takich sytuacjach wymaga ogromnej odporności psychicznej, bo inaczej mogłoby się skończyć nie tylko zwyczajnym przygnębieniem, najzupełniej normalnym w tej sytuacji, ale również depresją.

Chęć opiekowania się wszystkimi na około

Nie chcielibyśmy jednak powiedzieć, że pielęgniarki mają tylko trudne sytuacje i ich praca jest pełna znoju i męczarni. Przecież one również towarzyszą w narodzinach dzieci oraz obserwują ich rozwój przy okazji wizyt w gabinecie szczepień. Wiele osób często delikatnie żartuje z pielęgniarek, że mają one wpisane w DNA zdolności opiekuńcze, bo chcą opiekować się każdym, kto tylko stanie na ich drodze. To właśnie ta ich cecha jest źródłem wielu żartów na temat przedstawicielek tego zawodu. Docinki te stały się również inspiracją dla twórców, którzy stworzyli koszulki z motywem pielęgniarka. Hasła, które na nich znajdziemy powodują uśmiech na twarzy, a pielęgniarki z poczuciem humoru noszą takie koszulki z radością. Może zakup takiej koszulki dla znajomej pielęgniarki to dobry pomysł na prezent lub wyrażenie swojej wdzięczności za opiekę nad nami w trakcie choroby?

Więcej na: https://koszulkowy.pl/116-praca-i-studia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *