Czasem doświadczenia z dzieciństwa mogą być bardzo istotne. To oznacza, że to, co ona czuje kiedy jej ciało jest stymulowane przez partnera zależy nie tylko od tego jakie jej partner ma zdolności, od jego delikatności i troski oraz daru czucia jej potrzeb ale także od tego, co dzieje się w jej umyśle. Pomimo tej złożoności czynników, wiele kobiet i ich partnerów, może otrzymać pomocną informację o tym, na jak wiele sposobów kobiety mogą odczuwać przyjemność.

Powolna gra wstępna działa najskuteczniej.

Kobieta może odczuwać przyjemność na wiele sposobów, nie wyłączając rozmów o seksie, pieszczenia, przytulania i fizycznego kontaktu z całym ciałem partnera. Skupianie sie na stymulacji genitaliów czasem nie jest ani przyjemne ani pobudzajace i może nawet powodować negatywne uczucia zarówno psychiczne jak i emocjonalne. Podobnie potencjał przyjemności z dotykania piersi jest najczęściej wysoki, ale znowu, koordynacja, typ i długość trwania dotyku, który może sprawić kobiecie przyjemność, są niesamowicie różne i niepowtarzalne. Nawet ta sama kobieta, w innej sytuacji może mieć inne potrzeby.

"Mało odczuwam podczas stosunku"
Brak pobudzenia ze stosunku płciowego jest powszechną troską i problemem. Czucie małej ilości bodźców fizycznych z pochwy jest naturalne – pochwa jest dobrze zaprojektowana, by wydać na świat dziecko i ogromna ilość bardzo wrażliwych zakończeń nerwowych byłaby nieodpowiednia. Kobiety posiadają wiele seksualnie wrażliwych struktur, ale większość z nich jest ukryta.

Łechtaczka – odkrywanie tego wrażliwego na bodźce, ale ukrytego organu.
Łechtaczka jest znacznie bardziej rozrośnieta niz ta mała jej część, która jest widoczna pod kapturkiem. Główka łechtaczki jest bardzo wrażliwa i wiele kobiet woli aby nie stymulować jej bezpośrednio. Ciało łechtaczki rozrasta się aż do kości łonowej, potem dzieli się i biegnie wzdłuż obu boków łuku łonowego. Pośrednia stymulacja łechtaczki, przez wargi sromowe, może być dla kobiety niezwykle satysfakcjonujaca. Podobnie jak bezpośrednia stymulacja trzonu ( ale nie główki ), aczkolwiek oralna stymulacja tutaj może być bardzo przyjemna.

Łechtaczka jest zbudowana z tkanki gąbczastej, która wypełnia się krwią, gdy kobieta jest seksualnie pobudzona. Ta tkanka jest podobna do tkanki, z której zbudowany jest penis i jest również nazywana thanka wyprężną – czyli majacą zdolność do powiększania się pod wpływem krwi. Trochę mniej wyprężną tkankę można znaleźć wokół cewki moczowej. Może ona być stymulowana palcem, znajduje się ona około 1,5 cm od od wejścia do pochwy na ściance frontowej. Niektóre kobiety mogą to odczuwać jak uczucie przy wydalaniu moczu, ale kiedy się je powtarza, przynosi przyjemność, wysokie pobudzenie i orgazm (niektórzy nazywaja to miejsce punktem "G")

Jeszcze więcej tkanki wyprężnej znajduje się na ściankach wejścia do pochwy, ale także pod wargami sromowymi i pod cienka warstwą mięśni. Może być stymulowana przez masaż palcami przez wargi sromowe po obu stronach pochwy, ale pobudzanie powinno być mocne i konsekwentne. Ponieważ struktury wypreżne są tak dobrze chronione w tej części, uczucie wzmożonej wrażliwości, które wiele kobiet odczuwa przy dotykaniu główki łechtaczki, nie występuje.

Smutną rzeczą dotyczącą tego faktu, jest to, iż struktury te są tak ukryte, że nie mogą być efektywnie stymulowane podczas stosunku, chyba że ciała partnerów są bardzo blisko siebie. Czasem kiedy mężczyzna jest już po ejakulacji i jego penis staje się mniejszy, miednice partnerów mogą być dużo bliżej i kobieta może poruszać swoją miednicą, pośrednio pobudzając w ten sposób łechtaczkę. Niektóre kobiety bywają jednak bardzo podniecone w trakcie samego stosunku i mogą w ten sposób osiągnąć orgazm.

Dlaczego nie wszystkie kobiety?

Prawdopodobnie mniej niż 50% kobiet miewa orgazm podczas stosunku płciowego, więc jest to naturalne, że duże podniecenie i orgazm nie pojawiają się tylko podczas stosunku. Jest to zazwyczaj jedna z następujących sytuacji prowadząca do pobudzenia, odczuwania przyjemności i orgazmu przeżywanego podczas stosunku:
czasem jest to po prostu sprawą naszej anatomii, jeśli penis znajduje sie w całości w pochwie, a dwie miednice na siebie naciskają, kobieta ma więcej "zewnętrznej" stymulacji. Wiele kobiet mówi, że kiedy są w stanie pdniecenia (a ściany pochwy są mocno ukrwione), odczuwają przyjemny, głęboki nacisk, co u niektórych może prowadzić wprost do osiągnięcia orgazmu.

Z przodu głębszej części pochwy, znajduje sie bardzo skomplikowana siatka nerwowa i może ona być stymulowana dostatecznie przez penis. Mentalne przeżycia związane ze stosunkiem płciowym, moga być dodatkowym silnym bodźcem, do przeżywania fizycznego podniecenia. Jeśli partner opóźnia ejakulację, wtedy kobieta może być wewnętrznie stymulowana dużo dłużej. Jeśli kobieta traktuje stosunek płciowy bardzo pobudzająco pod względem umysłowym, do tego dochodzą inne fizyczne doznania jak dotykanie piersi, genitaliów i całowanie, wszystkie te czynniki moga wpływać na uzyskanie większego pobudzenia oraz orgazmu.

Ścieżka prowadząca do wiekszej przyjemności
Kobieta, która odczuwa mniej przyjemności z aktywności seksualnej, musi rozważyć różne możliwości, które mogłyby być tego podłożem – kiedy odczuwają one zaufanie i bliskość partnera lub jeśli sprawy z ich przeszłości odgrywają dużą rolę w ich obecnym życiu. Jeśli to jest przyczyną niskiej aktywności seksualnej, psychologowie i lekarze, mogliby być odpowiednimi ludźmi aby udzielić pomocy. Jeśli jednak kobieta uważa, że to jest bardziej problem budowy ich ciała i jego potrzeb, ona i jej partner powinni zasięgnać porady u terapeuty lub odwołać się do specjalistycznych książek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *