Najnowsza metoda walki z cellulitem już dostępna

Cellulit
Problem cellulitu, czyli tzw. pomarańczowej skórki, dotyczy aż 90% kobiet, niezależnie od ich wieku i stopnia otyłości. Szczególnie widoczny na udach, pośladkach i brzuchu, od wielu lat jest przedmiotem badań lekarzy i innych specjalistów. Nadmierne i nierównomierne odkładanie się zapasów tłuszczu, wody i produktów przemiany materii w komórkach tłuszczowych tkanki podskórnej zmienia jej strukturę. W rezultacie skóra sprawia wrażenie pofałdowanej
i gąbczastej (tzw. efekt pomarańczowej skórki).

Czym jest Endermologia®?
Endermologia® to nowoczesny zabieg, polegający na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną, równocześnie za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia. Wewnątrz specjalnej głowicy zabiegowej fałd skórny rozmasowywany jest przez dwie rolki, które dzięki zastosowaniu niezależnego napędu mogą obracać się w różnych kierunkach i z różnymi prędkościami (Roll’in, Roll’out, Roll’up). Endermologia® usprawnia krążenie, eliminuje toksyny, zmniejsza retencję wody, uaktywnia lipolizę (rozkład tłuszczu) w głębokich warstwach tłuszczu, odbudowuje strukturę skóry. Wielokierunkowe oddziaływanie na tkankę pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nie tylko w redukcji cellulitu (w różnym stopniu zaawansowania) ale również redukcję lokalnych otłuszczeń i ujędrnienie skóry, jednym słowem przywraca harmonię sylwetki.

Do tej pory przeprowadzono ponad 140 mln zabiegów Endermologie® na całym świecie,  ukierunkowanych na leczenie cellulitu i kształtowanie sylwetki, a także w leczeniu: blizn, oparzeń, obrzęków, niewydolności żylnej, żylaków, przeszczepów skóry, rozległej utraty tkanki, a także bólów kręgosłupa oraz złamań i kontuzji stawów. Endermologia® w sposób nieinwazyjny i naturalny przywraca prawidłowe funkcjonowanie tkanek. Metoda LPG® jako jedyna posiada potwierdzenie skuteczności działania wydane przez FDA – Amerykański Urząd ds. Żywności i Lekarstw, w zakresie walki z cellulitem.

Oprócz zabiegów terapeutycznych i estetycznych, Endermologia® znajduje swoje zastosowanie w terapii opóźniającej starzenie. Zmiany pojawiające się wraz z wiekiem: utrata napięcia i elastyczności skóry, zmarszczki, zmiany konturów są redukowane poprzez poprawę mikrokrążenia, przyspieszenie procesu regeneracyjnego naskórka, odbudowę struktury kolagenowej i elastyny. Seria zabiegów pozwala odzyskać skórze elastyczność, jędrność i piękny blask.

Metodę Endermologie® stosuje znany fizjoterapeuta Gunnar Peterson, który jest osobistym trenerem takich hollywoodzkich gwiazd jak: Jennifer Lopez, Angelina Jolie czy Penelope Cruz.

Aparaty dostępne w Polsce
Polskie gabinety kosmetyczne mają obecnie do dyspozycji następujące rodzaje aparatów: Lift® M6, Lipo® M6 i Cellu M6® KM[2]i. Najbardziej zaawansowany model Cellu M6® KM[2]i oferuje 50 różnego rodzaju programów estetycznych, terapeutycznych i sportowych. Różnorodność modułów i szerokości rolek pozwala dostosować terapię do odpowiednich schorzeń i partii ciała. Trwający około 35 minut zabieg, początkowo przeprowadzany jest dwa razy, a w późniejszych etapach – raz w tygodniu. Do każdego zabiegu, niezbędne jest założenie specjalnego kostiumu, tzw. Endermowear®, który zapewnia klientowi komfort, pozwala na zwiększenie intensywności zabiegu, chroni skórę oraz może służyć jako mapa zabiegowa dla terapeuty. Zabiegi dają przyjemne uczucie komfortu i odprężenia, poprawiają samopoczucie i kondycję fizyczną pacjentów.

Spis gabinetów dostępny na www.polmax.eu

Polmax, obecny na rynku od 1989 roku, jest firmą o ugruntowanej pozycji w branży kosmetyczno – medycznej oraz spa&wellness. Oferuje ekskluzywne urządzenia o najwyższej jakości, prowadzi szkolenia i opiekę serwisową, pomaga w projektowaniu profesjonalnych gabinetów kosmetycznych oraz ośrodków odnowy biologicznej i SPA.

Z doświadczenia firmy korzystają salony kosmetyczne, ośrodki odnowy biologicznej, kluby fitness, hotele i centra rekreacyjno-sportowe oraz ośrodki SPA. Polmax dostarczyło urządzenia do wielu renomowanych gabinetów z całej Polski: Hotel Spa Dr Irena Eris (Wzgórza Dylewskie), Hotel Amax (Mikołajki), Viva Derm (Warszawa), Salon&Day Spa Escape (Warszawa), Dermal (Białystok), Pomorskie Centrum Medycyny Estetycznej (Toruń) i wiele innych. Oprócz produktów firma proponuje swym klientom dostęp do unikalnych, opatentowanych technologii, których skuteczność potwierdzają niezależni specjaliści. Wszystkie produkty z oferty firmy Polmax, posiadają wymagane atesty i certyfikaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *