Rolą kremów nawilżających jest więc nie tyle wprowadzanie wody w skórę, co ograniczanie jej ucieczki poprzez tworzenie na powierzchni naskórka warstwy ochronnej. Capivit HydroControl to całkowicie nowy sposób nawilżania skóry od wewnątrz, a więc tam, gdzie nie docierają kremy…

Capivit HydroControl

Ogórecznik, a nawilżanie skóry
Podstawowym składnikiem Capivit HydroControl jest olej z nasion ogórecznika. Olej ten zawiera blisko 60% niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych, nie mniej istotnych dla organizmu jak witaminy (dlatego zostały nazwane „witaminą F”). Niestety, niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe nie są wytwarzane w organizmie, dlatego muszą być dostarczane z dietą. Najważniejszym dla skóry kwasem jest kwas gamma – linolenowy, którego najbogatszym znanym źródłem jest właśnie ogórecznik. To z kwasu gamma-linolenowego powstają ceramidy, które mają decydujące znaczenie w uszczelnianiu naskórka, zapobiegając tym samym ucieczce wody ze skóry.

Capivit HydroControl – nawilża skórę tam, gdzie nie docierają kremy
Capivit HydroControl to doustny kosmetyk, który nawilża skórę tam, gdzie nie docierają kremy. Jego główną substancją aktywną jest olej z nasion ogórecznika, który uszczelnia i zwiększa spoistość cementu międzykomórkowego w skórze. Uszczelniając naskórek, zapobiega ucieczce wody ze skóry i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia jej głębokich warstw. Witaminy A i E zawarte w preparacie wpływają dodatkowo na regenerację skóry i chronią ją przed wolnymi rodnikami. Odpowiednio dobrane dawki składników preparatu  zapewniają skuteczność w zwalczaniu suchości i podrażnień  oraz całkowite bezpieczeństwo dłuższego stosowania, bez ryzyka przedawkowania i działań ubocznych.

„Dzięki nowatorskiemu połączeniu oleju z nasion ogórecznika z witaminami A i E udało się stworzyć cenny kosmetyk, wskazany zarówno w codziennej profilaktyce, jak i zwalczaniu suchości skóry, Dawki witamin A i E w preparacie Capivit HydroControl nie przekraczają dziennych zalecanych norm spożycia (są całkowicie bezpieczne). Dawka GLA 375mg zawarta w porcji oleju z ogórecznika jest bezpieczna i nie opisano żadnych działań niepożądanych po stosowaniu w substancji w tej dawce przez dłuższy czas (wiele miesięcy)” Dr n.med. Urszula Kozłowska, dermatolog

Kompleksowe traktowanie nawilżania tj. łączenie pielęgnacji wewnętrznej (poprzez doustne stosowanie Capivitu HydroControl), z tradycyjną pielęgnacją zewnętrzną (kremy nawilżające) powinno wejść na stałe w standardy postępowania z każdym typem skóry, gwarantując właściwe jej nawilżenie i wyższą skuteczność zabiegów pielęgnacyjnych.

Pamiętaj!
Krem, nawet najlepszy, działa głównie na powierzchni skóry, pielęgnując tym samym jedynie  jej wierzchnią warstwę. Capivit HydroControl dociera do najgłębszych warstw skóry  i:

  • Poprawia regulację gospodarki wodnej skóry
  • Utrzymuje odpowiednie nawilżenie wewnętrznych warstw skóry
  • Zapobiega utracie wody ze skóry
  • Korzystnie wpływa na gładkość, sprężystość i elastyczność skóry
  • Spowalnia proces starzenia się skóry

Skład:

  • Olej z nasion ogórecznika – jest źródłem wielonasyconych kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza kwasu gamma-linolenowego odpowiedzialnego, m.in. za tworzenie ceramidów uszczelniających naskórek
  • Witamina A – reguluje m.in. procesy złuszczania naskórka oraz pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastycznych, zwiększając tym samym, trwałość i spoistość bariery naskórkowej.
  • Witamina E – działa jako przeciwutleniacz, wychwytując wolne rodniki, które uszkadzają komórki organizmu i przyśpieszają proces starzenia.

Opakowanie
Opakowanie preparatu Capivit HydroControl zawierające 30 kapsułek kosztuje ok. 14 PLN  i wystarcza na miesięczną kurację. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennego spożycia. Capivit HydroControl może być stosowany przez osoby dorosłe. Producent: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *