Odchudzanie – co jeść aby osiągnąć sukces?

Odchudzanie to nie wyścig, to maraton. Powinna to wiedzieć każda osoba, która planuje zrzucić zbędne kilogramy. Podstawą odchudzania są trzy czynniki: motywacja, aktywność fizyczna i dieta. Wokół tej ostatniej krąży najwięcej mitów. W Internecie czytamy o ujemnych kaloriach i natychmiastowych efektach – a jaka dieta jest naprawdę skuteczna? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Co jeść, żeby schudnąć?

Często słyszymy, że dieta wiąże się z wyrzeczeniami, że należy jeść mniej, pozbyć się słodkich przekąsek i zamienić pyszne potrawy na „posiłki dietetyczne” bez smaku. Ten powszechny błąd sprawia, że wiele osób kończy dietę przedwcześnie, ponieważ takie myślenie odbija się negatywnie na motywacji. Bogata w pełnowartościowe składniki dieta odchudzająca może być znacznie bardziej zróżnicowana od tradycyjnej. Wystarczy mądrze dobierać produkty i trzymać się diety, a satysfakcjonujące efekty przyjdą zanim się obejrzysz.

Podstawą dobrej diety odchudzającej są oczywiście warzywa. Nie muszą ograniczać się do pomidorów, marchwi i ogórków. Potraktuj ten czas jak okazję do eksperymentów. Sięgnij po brokuły, cukinię lub coś bardziej niecodziennego – na przykład fenkuł! Odchudzając się, możesz ożywić swój jadłospis. Postaw na grillowane potrawy, włącz do swojego menu ryby i zdrowe przekąski. Owoce i orzechy to świetna alternatywa dla ciastek i czekolady: zamiast szybko przyswajanych cukrów, pełne są witamin i przeciwutleniaczy.

Jak jeść, żeby schudnąć?

Wiele osób zastanawia się co jeść, zamiast zadać sobie znacznie ważniejsze pytanie – jak jeść? Dobra dieta odchudzająca, a takich jest niewiele, powinna uwzględnić tę informację. Najprostszym logicznym rozwiązaniem jest „jeść mniej”, niestety prowadzi to do spowolnienia metabolizmu i odkładania kalorii w formie energetycznej rezerwy tłuszczowej. Jeść należy rzeczywiście mniej, ale znacznie częściej. Pięć posiłków każdego dnia w odstępach 3-4 godzin daje organizmowi sygnał, że nie musi martwić się o dostępność jedzenia. Metabolizm przyspiesza i energia może być wydatkowana efektywniej – właśnie dlatego osoby odżywiające się zdrowo są zazwyczaj pełne energii.

Oczywiście nie każdy ma czas na przygotowanie pięciu różnorodnych posiłków każdego dnia. W drogę wchodzi praca, trening i pozostałe obowiązki. Nie zawsze czas i okoliczności sprzyjają przyrządzaniu posiłków na bieżąco, ale jest na to rozwiązanie – tzw. dieta pudełkowa! Każdy z posiłków można przygotować z wyprzedzeniem i umieścić w odpowiednim pojemniku na następny dzień. W ten sposób unikniesz niezdrowej, przetworzonej żywności i z łatwością dopilnujesz pory posiłków.

Zdrowa dieta z dowozem?

Jeśli chcesz schudnąć, a nie masz czasu na gotowanie, nie musisz się poddawać! Dieta z dowozem kojarzy się przede wszystkim z niezdrowym jedzeniem, m.in. pizzą i fast foodami, ale jest zdrowa alternatywa. Catering dietetyczny Nutridieta oferuje dietę pudełkową z dowozem do domu lub biura. Każdego dnia kurier przywozi pięć pojemników z posiłkami oraz instrukcjami dotyczącymi ich przygotowania. Każda potrawa przygotowywana jest we współpracy z profesjonalnymi dietetykami. Wybierając zdrową dietę z dowozem, zrzucisz niepotrzebne kilogramy, poczujesz się lepiej i znajdziesz czas na trening. Dieta pudełkowa z dostawą to rozwiązanie wygodne, zdrowe i smaczne! Potrawy są zróżnicowane i wyraziste, a dzięki indywidualnemu podejściu możliwe jest stworzenie jadłospisu dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *