Odnovit – zadbaj o stawy, bądź aktywny

Substancje wchodzące w skład Odnovitu, przy przyjmowaniu preparatu dwa razy dziennie, mają potwierdzone działanie w zapobieganiu i spowalnianiu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów kolanowych oraz biodrowych. Substancje zawarte w Odnovicie pomagają regenerować chrząstkę stawową, a jednocześnie zmniejszają ból i usprawniają ruch oraz chronią stawy przed powstawaniem zmian zwyrodnieniowych. Preparat może być stosowany profilaktycznie przez osoby intensywnie obciążające swoje stawy – aktywnie wypoczywające, uprawiające sport, a także przez osoby starsze i osoby z nadwagą lub otyłością.

Skład Odnovitu oparty jest na dwóch substancjach: glukozaminie i witaminie C – niezbędnych w procesie odbudowy tkanki chrzęstnej. Glukozamina regeneruje tkanki chrzęstne – ważny budulec stawów. Jako naturalnie występujący w naszym organizmie cukier, glukozamina wchodzi w skład macierzy chrząstki stawowej. Z kolei zawarta w Odnovicie witamina C, jako czynnik antyutleniający i przeciwzapalny, chroni chrząstkę przed zmianami zwyrodnieniowymi. Witamina C (kwas askorbinowy) jest niezbędna podczas syntezy kolagenu – jednego ze składników tkanki łącznej chrząstek, wiązadeł i ścięgien.

Odnovit jest dostępny w formie proszku w saszetkach, który rozpuszcza się w wodzie. Dzięki takiej formie preparat jest łatwiej niż tabletki przyswajany przez żołądek. Dodatkowym atutem Odnovitu jest jego cena – opakowanie zawierające 20 saszetek kosztuje ok. 12 złotych.

Bóle stawów w przebiegu zmian zwyrodnieniowych to najczęstsza dolegliwość, z jaką chorzy zgłaszają się do lekarzy specjalistów. Częstość zachorowań można porównać jedynie z chorobami układu krążenia. Na chorobę zwyrodnieniową cierpi już co dziesiąta osoba na świecie. Do grupy największego ryzyka należą osoby intensywnie uprawiające sport obciążający stawy (jogging, fitness, step), kobiety w wieku menopauzalnym, ludzie z dużą nadwagą oraz osoby starsze. Jak wynika z badań, aż cztery miliony Polaków odczuwa dolegliwości reumatyczne, a dwa miliony z nas ma zmiany zwyrodnieniowe.

Najczęstszym powodem bólu stawów jest choroba zwyrodnieniowa, zapalenie stawów oraz przeciążenie w trakcie wykonywania prac fizycznych i uprawiania sportu. Niestety, wciąż zbyt mało osób ma świadomość, że nawet przy okresowym pojawianiu się bólu stawów bardzo ważnym elementem walki z tak uciążliwą w codziennym życiu dolegliwością powinno być przyjmowanie preparatów wzmacniających chrząstkę.

IVAX Corporation jest właścicielem i strategicznym inwestorem branżowym Polfy Kutno S.A. Grupa IVAX specjalizuje się w pracach badawczo-rozwojowych, produkcji i sprzedaży farmaceutyków: leków oryginalnych chronionych patentami, preparatów odtwórczych oraz preparatów OTC (dostępnych bez recepty). Produkty IVAX są sprzedawane w ponad 80 krajach świata. W 2004 roku roczna sprzedaż IVAX na świecie przekroczyła 1,8 miliarda dolarów.

Źródło: Polfa Kutno S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *