Organizacja chrztu – o tym należy pamiętać?

Chrzest to ważna uroczystość w życiu zarówno dziecka, jak i rodziców. Jak zaplanować właściwie to wyjątkowe wydarzenie? Czy lepiej zorganizować przyjęcie w restauracji czy w domu? Na czym się skupić? Czy postawić na catering czy też samodzielnie przygotować potrawy? Na te i inne istotne pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Chrzest dziecka to uroczystość, która wymaga od rodziców i rodziny przygotowań, niezależnie od tego, na jaką opcję postawimy. Najważniejsze jest złożenie wszelkich niezbędnych dokumentów w kancelarii parafialnej. Jeśli mamy już ustalony termin chrztu w kościele, można spokojnie zacząć organizację przyjęcia dla gości.

Z pozoru małe przyjęcie, również wymaga organizacji i zadbania o kilka ważnych kwestii. Rodzice zajęci organizacją i innymi sprawami zapominają często o kwestiach, takich jak zaproszenia czy tort. Rodzice chrzestni czasami również nie mają pojęcia, jakie funkcję powinni pełnić podczas chrztu.

Zaproszenia na chrzest – istotna kwestia

Coraz częściej rodzice decydują się na wręczenie gościom specjalnie przygotowanych na tę okazję zaproszeń. Sytuacja ta ma miejsce nawet wtedy, gdy na chrzest zapraszani są jedynie najbliżsi. Tego typu gest jest niezwykle elegancki, a goście mogą poczuć się wyróżnieni.

Zaproszenia to również świetny pomysł, jeśli na uroczystość zapraszamy gości z dalszej okolicy. Nie muszą być one wówczas wręczane osobiście, ale wysłane pocztą. Blankiety powinny dotrzeć do gości minimum miesiąc przed planowaną uroczystością. Wówczas będą mogli oni zaplanować czas na przyjęcie i przyjazd.

Takie zaproszenia są często przechowywane przez najbliższych jako pamiątki przez wiele lat i stanowią wartość sentymentalną.

Jaki prezent wybrać na chrzest?

Wiele osób zastanawia się, jaki prezent na chrzest wybrać. Drzewo genealogiczne prezent to idealny pomysł. Dziecko, gdy podrośnie będzie mogło przypomnieć sobie, jaki prezent dostało z okazji swojego chrztu. Tego typu pamiątki mają również niezwykłą wartość sentymentalną, zarówno dla rodziców, jak i dziecka.

Prezent na narodziny dziecka nie musi być okazały. Większość decyduje się na podarunek, który będzie przypominał o tym szczególnym dniu.

O czym należy pamiętać, planując chrzciny?

Uroczystość chrztu to dzień wyjątkowy dla wszystkich bliskich malucha. Najważniejsze w tym dniu jest jednak dziecko. Warto więc pamiętać, aby ubranko wybierane dla dziecka było bardziej uroczyste niż na co dzień. Według tradycji, dziecko powinno być ubrane na biało.

Niezależnie od pory roku czy wieku dziecka, dla malucha liczy się nie moda, ale przede wszystkim wygoda. Starajmy się więc unikać długich, ciężkich sukni, które mogą być dla dziecka niewygodne. Nie zakładajmy też maluchowi dużego kapelusza czy błyszczącej czapki, której ozdoby mogą powodować dyskomfort.

W tego typu ubraniach dziecku może być zwyczajnie niewygodnie i będzie marudzić podczas mszy i późniejszej uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *