Właściwości płytek klinkierowych zachęcają do stosowania ich również w przypadku podłóg tarasowych czy też balkonowych. Płytki klinkierowe są bardzo popularne jako materiał wykończeniowy służący do pokrycia elewacji budynku, wykończenia schodów lub parapetu.

Swoją popularność, płytki zawdzięczają wyjątkowej odporności na niekorzystne temperatury i wilgoć. Cechują się wysokim współczynnikiem trwałości i łatwością w czyszczeniu. Ponadto zostały wyposażone w charakterystyczną powłokę, która wykazuje cechy antypoślizgowe. Wszystkie te zalety zachęcają do montażu płytek klinkierowych wokół domu, ale może warto pójść nieco dalej i zdecydować się na klinkierową aranżację kuchni lub salonu?

W klasycznym i nowoczesnym wnętrzu

Płytki klinkierowe, mimo że nawiązują do tradycji, mogą doskonale wpasować się w nowoczesne trendy. Gładkie lub chropowate modele podkreślą charakter wnętrza i nadadzą ścianie nieco surowości. Dzięki różnorodnym kolorom i fakturom, każdy ma możliwość zakupu płytek dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

A może… na ścianie?

Płytki klinkierowe idealnie sprawdzą się na ścianie salonu jako ozdoba imitująca cegły lub na podłodze w kuchni. Montaż cegły jest dość wymagający, jednak w przypadku płytek można po prostu dobrać ich odpowiednią grubość, bez konieczności wyburzania starej ściany. Układ i wykorzystanie płytek jest dowolne, ograniczeniem pozostaje jedynie nasza umiejętność dopasowania ich do wnętrza oraz wybór faktury, która będzie służyła nam przez wiele lat.

Świetnie sprawdzają się w kuchni

Dzięki swoim wyjątkowym cechom, płytki klinkierowe mogą mieć kontakt np. z plamami tłuszczu czy też parą wodną, czyli bez problemu możemy zamontować je na kuchennej ścianie. Trendem ostatnich lat jest montowanie aranżacji imitujących cegłę nad blatem kuchennym. Takie płytki świetnie komponują się ze stylem klasycznym i prowansalskim, a w połączeniu z naturalnie drewnianymi blatami i białymi meblami, stworzą kompozycję w prawdziwie skandynawskim stylu. Płytki klinkierowe można łatwo wyczyścić, dzięki czemu z pewnością będą prezentowały się świetnie przez cały okres eksploatacji.

Wybierz kolor i rodzaj płytek

Naturalność i estetyka produktów klinkierowych to ogromna zaleta tego typu rozwiązania. Kolor płytki jest uzależniony od doboru surowców, z których wykonana została płytka, a także od pokrywającego jej powierzchnię nadruku i szkliwa. Bardzo często spotkamy płytki klinkierowe w różnych odcieniach czerwieni i brązu, ale coraz częściej w sklepach zakupimy również płytki klinkierowe w odcieniach szarości, bieli czy czerni. Ich atutem jest również kształt, ponieważ występują w formie kwadratów, rombów, trapezów, prostokątów, jak i heksagonów, co daje nam nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych.

Płytki klinkierowe są dostępne w każdym sklepie z ceramiką. Najlepiej jednak zakupić elementy aranżacyjne w sprawdzonym sklepie internetowym, gdzie skrupulatne opisy oraz atrakcyjne ceny zachęcają do skorzystania z oferty. Sklep https://plytki24.pl/ oferuje szeroki wybór płytek ceramicznych, klinkierowych i gresu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Wybierając rzetelnego sprzedawcę mamy pewność, że otrzymamy zamówiony towar w deklarowanym terminie, doskonałym stanie oraz z dostawą pod wskazany adres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *