Polacy coraz chętniej kupują buty online

Statystyki Gemiusa wyraźnie wskazują, że Polacy coraz chętniej robią zakupy w sieci. Co ciekawe, coraz częściej dotyczy to również obuwia, które do niedawna stanowiło dość problematyczny towar, jeśli chodzi o kupno na odległość. Okazuje się, że obecnie to właśnie buty znajdują się w czołówce przedmiotów zamawianych w sklepach online. Skąd tak ogromna zmiana?

fotolia.com, 123882763 | Autor: Rido

Według najnowszego raportu „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-commerce Polska” już ponad połowa Polaków korzystających z Internetu kupuje w sieci (54%). Widać tutaj lekki wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Swój rozkwit przeżywają m.in. firmy oferujące obuwie. Już 60% zapytanych kobiet i 44% mężczyzn decyduje się na zakup tego typu towarów online. Jeszcze jakiś czas temu, niemożliwym wydawało się wybranie butów bez ich wcześniejszego przymierzenia, dotknięcia, sprawdzenia jakości, czy przejścia się w nich po sklepie. Obecnie kupno online to jedna z najatrakcyjniejszych opcji. Skąd taka zmiana? Według raportu Gemiusa, przede wszystkim wzmocniło się nasze zaufanie do kupowania przez Internet.

Dzięki rozwojowi sklepów online i oferowaniu atrakcyjnych cen oraz rabatów korzystamy z nich równie chętnie, jak ze stacjonarnych odpowiedników. W przypadku obuwia duże znaczenie ma możliwość darmowego zwrotu oraz wymiany, którą zapewnia coraz więcej firm. W końcu nawet dokładne zmierzenie stopy i dopasowanie jej wymiarów do rozmiaru podanego w tabelce nie zawsze daje pewność, że buty będą wystarczająco wygodne czy komfortowe. Dla niepewnych konsumentów stworzono więc szybkie i proste systemy wymiany, które zdecydowanie zwiększają zaufanie do oferty danego sklepu. Poza tym wiele firm oferuje szeroki wybór niszowych, trudnodostępnych produktów, jak np. modele z edycji limitowanych, produkty od zagranicznych marek, czy specjalistyczne buty profilaktyczne dla dzieci.

Klienci cenią szeroki wybór

Przykładem takiej niszy jest sklep online Wesołe Buciki, który sprzedaje zdrowotne obuwie przeznaczone dla dzieci. Posiada w swojej witrynie szczegółowe informacje na temat doboru rozmiaru, proponuje korzystne rabaty, oraz ogromny wybór modeli butów, które poza leczeniem, mogą być również ładne i atrakcyjne dla dziecka. W ten sposób klient zyskuje dostęp do niszowego produktu, trafiając do sklepu obuwniczego o określonej specyfice. Dzięki temu jego oferta będzie dla konsumenta bardziej wiarygodna, niż sklepu stacjonarnego, w którym pośród innych typów obuwia, znajdzie tylko kilka modeli profilaktycznych butów dla najmłodszych.

To właśnie wysoka różnorodność stanowi trzon ogromnego zainteresowania kupnem obuwia online. Cały proces jest też o wiele prostszy i wymaga od nas o wiele mniejszego wysiłku niż przemierzenie kilku sklepów stacjonarnych w poszukiwaniu idealnej pary butów. Po wpisaniu w Google odpowiedniej frazy często znajdziemy setki ofert, wśród których możemy wyszukać tę najbardziej atrakcyjną cenowo. Później pozostaje nam czekać na przesyłkę, a następnie przymierzyć i przetestować otrzymany produkt w domowym zaciszu. Wszystko to sprawia, że internetowa sprzedaż obuwia wciąż rośnie w siłę i nie zapowiada się, aby miało tu ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *