Polacy pobili rekord wszystkich edycji Spaceru Ludzi Dobrej Woli na całym świecie!

Fundusze zebrane podczas ECCO Walkathonu 2007 zostaną przekazane na rzecz projektów realizowanych przez trzy fundacje: WWF, Street Kids International oraz Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

W sobotę, 15 września 2007 roku, o godzinie 10.00 na Polu Mokotowskim w Warszawie, nastąpiło uroczyste otwarcie trzeciej edycji międzynarodowej imprezy charytatywnej – ECCO Walkathon. Tegoroczny Spacer Ludzi Dobrej Woli pobił rekord wszystkich światowych edycji charytatywnej imprezy  w ilości uczestników Spaceru i funduszach zebranych na szczytne cele!

Na Polu Mokotowskim w Warszawie bawiło się wspólnie 18,6 tysiąca warszawiaków, którzy przeszli razem 135 tysięcy kilometrów i uzbierali na cele charytatywne 598 000 złotych! Do spaceru mógł się przyłączyć każdy, kto przyszedł w sobotę na Pole Mokotowskie, a w tym roku wzięły w nim udział nawet czworonogi. Około 20 psów, które razem z właścicielami spacerowały ECCO Walkathonowymi trasami, oddało poprawnie wypełniony identyfikator i przekazało pieniądze na projekty fundacji. Ciekawe, który z projektów wspierały? Ze względu na ogromną ilość oddanych identyfikatorów, dokładny podział zebranych pieniędzy pomiędzy fundacje, zostanie podany za dwa tygodnie.

Uczestnicy ECCO Walkathonu 2007 mieli do wyboru dwie trasy o długości 6 i 10 kilometrów, biegnące przez malownicze Pole Mokotowskie. Za każdy przebyty przez nich kilometr firma ECCO, duńskiproducent obuwia, wpłacała 4 złote na konto wybranej przez uczestnika organizacji charytatywnej. W tym roku specjalny wkład w fundusze zebrane podczas ECCO Walkathonu miały dzieci. Każdy mały spacerowicz razem z pakietem startowym otrzymał książeczkę, którą podczas spaceru uzupełniał kolorowymi naklejkami. Za każdą poprawnie wypełnioną książeczkę ECCO przekazało dodatkowe 25 złotych na rzecz wybranej przez dziecko fundacji. Na łączną kwotę zebraną podczas ECCO

Walkathonu 2007 składały się więc pieniądze przekazane przez ECCO za kilometry wychodzone przez uczestników Spaceru oraz dodatkowe fundusze – 25 000 złotych, zebrane przez dzieci. W tym roku pieniądze zebrane podczas ECCO Walkathonu zasilą projekty realizowane przez: fundację ekologiczną WWF (projekt ochrony dorzecza rzeki Kongo, "zielonych płuc" świata), organizację Street Kids International (program "Ekonomia na ulicy", skierowany do dzieci wychowujących się na ulicach polskich miast) oraz Fundację TVN "Nie jesteś sam" (zakup sprzętu dla dzieci chorych na mukowsicydozę).

Organizatorzy ECCO Walkathonu zadbali, aby radość i dobra zabawa wypełniały całą imprezę. Na każdego, kto przyszedł na Pole Mokotowskie czekały m.in. prezentacje projektów realizowanych przez fundacje oraz liczne zabawy i konkursy. Charytatywny spacer rozpoczął się wspólną rozgrzewką przy afrykańskich rytmach zespołu Motema Afryka. O godzinie 11.00 oficjalnego otwarcia dłuższej trasy spaceru dokonał Peter Mark, Prezes Zarządu ECCO Europe East & Middle East, w towarzystwie ambasadorów fundacji: Martyny Wojciechowskiej i Andrzeja „Piaska" Piasecznego. Każdy z uczestników Spaceru Ludzi Dobrej Woli mógł wziąć udział w warsztatach hip-hopu i breakdance, prowadzonych przez grupę Numer Raz. Specjalne atrakcje czekały także na najmłodszych spacerowiczów. Wspólną zabawę umilały dzieciom pluszowe misie panda, dmuchane wesołe miasteczko oraz pyszna wata cukrowa. Imprezę poprowadził znany duet  – Dorota Wellman i Marcin Prokop. Znane i lubiane gwiazdy m.in. Marcin Chochlew, Adam Fidusiewicz, Ania Guzik, Olivier Janiak, Andrzej Sołtysik, Martyna Wojciechowska oraz Grażyna Wolszczak rozdawały autografy uczestnikom ECCO Walkathonu i pozowały do pamiątkowych zdjęć. Atrakcje muzyczne i zabawy czekały  na wszystkich spacerowiczów także na każdej z tras charytatywnego spaceru. Na zakończenie imprezy pełne wrażeń popołudnie uświetnił występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Kayah.

ECCO Walkathon 2007 połączył na wspólnym spacerze ponad 18,5 tysiąca warszawiaków, którzy łącznie uzbierali dla trzech organizacji charytatywnych 598 000 złotych. Szczytny cel, aktywny wypoczynek i mnóstwo dobrej zabawy – oto sekrety sukcesu polskiego Spaceru Ludzi Dobrej Woli!

Wszystkich, którzy wzięli udział w ECCO Walkathonie 2007 serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *