Dom bezpieczny dla dziecka – osłona kominka Baby Dan

Ciepło płynące z kominka to niezapomniany urok jesiennych i zimowych wieczorów. Warto zadbać o bezpieczeństwo tych miłych rodzinnych chwil. Szyba w kominku rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, a widoczne przez nią płomienie są niezwykle atrakcyjne dla dzieci. Dzięki osłonie kominka duńskiej firmy Baby Dan Twoje dziecko nie będzie miało dostępu w bezpośrednie sąsiedztwo kominka, a Ty będziesz spokojnie cieszyć się widokiem i ciepłem płonącego ognia.

Osłona kominka Baby Dan pasuje do kominków z wkładem, otwartych oraz wolnostojących (tzw. "koza"). W okresie świątecznym ograniczy dziecku dostęp do udekorowanej pięknymi i delikatnymi ozdobami choinki. Latem osłonę można wykorzystać jako bramkę ochronną zabezpieczającą schody, szerokie wyjście na balkon lub taras.

Panele, z których składa się osłona kominka można konfigurować pod dowolnym kątem. Można ją także rozbudować o dodatkowe panele. Dzięki temu osłona dopasuje się nawet do kominków o nietypowym wykończeniu. Jeden z paneli to otwierane drzwiczki, które zostały tak skonstruowane, aby nie mogło otworzyć ich dziecko. Dorosły otworzy je jedną ręką.

Osłona kominka firmy Baby Dan spełnia najostrzejsze światowe normy bezpieczeństwa:
EN 1930:2000, ASTM F 1004-04 oraz EN 12227:1999.
Cena detaliczna: 499 zł

Więcej informacji na stronie: www.babymoose.pl
Produkt dostępny w najlepszych sklepach z artykułami dla dzieci na terenie całego kraju.

Osłona kominka Hearthgate

Dodatkowych informacji udzieli:
Piotr Dmowski, BABYMOOSE – wyłączny dystrybutor Baby Dan w Polsce
tel. (22) 7270269, kom. 0508 474762,
e-mail: piotr@babymoose.pl

EN 1930:2000
Symbol EN 1930 jest oznaczeniem normy przyjętej przez kraje europejskie dla wymogów bezpieczeństwa, jakie muszą spełniać bramki i barierki ochronne dla dzieci w wieku do
24 miesięcy z przeznaczeniem do wykorzystania w domu.

Elementy blokujące oraz mocujące bramkę w przejściu powinny być odpowiednio mocne i wytrzymałe oraz wykluczać możliwość manewrowania nimi przez dziecko w wieku do 24 miesięcy. W ramach standardu EN 1930 bramki poddawane są tzw. testom uderzeniowym, które symulują sytuację, kiedy rozpędzone dziecko wpada na bramkę. Aby bramka przeszła ten test, musi bezwzględnie pozostać w przejściu po uderzeniu.

Spełnienie wymogów standardu EN 1930 daje również gwarancję, że żadna z bramek nie wywoła ryzyka unieruchomienia palców, głowy lub innych części ciała dziecka. Pod uwagę brane jest także ryzyko zadławienia drobnymi częściami. Wymogi standardu EN 1930 dotyczą też progów, wysokości bramki oraz takiego wykonania bramki, aby mieć pewność, że dziecko w wieku do 24 miesięcy nie będzie się po niej wspinać.

Wszystkie bramki ochronne Baby Dan przed dopuszczeniem do sprzedaży poddano testom według standardu EN 1930. Testy te zostały przeprowadzone w niezależnych instytutach badawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *