Spróbuj czegoś nowego
Znudziły Ci się sztuki walki, kursy tańca i standardowy aerobik? A może nie masz czasu, żeby  jeździć na rowerze, podnosić ciężarki i do tego jeszcze tańczyć? Od niedawna nie musisz już rezygnować z ulubionych form ćwiczeń, możesz znaleźć takie zajęcia, które połączą Twoje ulubione dyscypliny. Dziewczyny ze Sztafety Fruttis znalazły coś dla siebie. Teraz Ty znajdź coś dla siebie.

Dla lubiących sporty walki
Jeżeli lubisz sztuki walki, a Twoją pasją jest boks, karate i taniec, spróbuj zajęć z Power THAI-BO. To ćwiczenia wykorzystujące techniki sportów walki, takich jak boks, kick-boxing, karate, thai-box, które wykonuje się w takt dynamicznej i rytmicznej muzyki. Monika Bejnar ze Sztafety Fruttis uważa, że jest to idealne połączenie technik sportów walki z muzycznymi elementami. To doskonałe zajęcia służące poprawie koordynacji, wytrzymałości i szybkości, a to cechy bardzo potrzebne  sportsmence. Dodatkowo rozwijają przydatne dla każdego cechy, takie jak pewność siebie i umiejętność samoobrony w sytuacjach realnego zagrożenia – podkreśla zawodniczka. Monika Bejnar poleca także Capoeirę, sztukę walki, która łączy taniec i grę z dynamicznymi kopnięciami i wymachami. Wymaga jednak sporo ćwiczeń, a przede wszystkim systematyczności.

Dla miłośników tańca
Dla tych, którzy wolą taniec od technik walki,  instruktorzy proponują różne formy łączenia form muzycznych z aerobikiem, jeżdżeniem na rowerze, zabawą z piłką czy np. jogą. Małgorzata Pskit nie przepada za sztukami walki, dlatego wybrała połączenie ćwiczeńz muzyką dance i funk czyli aero-funk i aero-dance. To specjalnie przygotowane układy choreograficzne, łączące elementy tradycyjnego aerobiku i różnych form tańca. Zuzanna Radecka natomiast chętnie chodzi na Biking, czyli grupowe zajęcia jazdy na rowerach stacjonarnych przy muzyce. Jest to super trening wytrzymałościowy, który zwiększa wydolność układu krążenia i układu oddechowego – podkreśla Zuzanna Radecka.

Dla ciekawskich
Jeżeli nie chcesz jeździć na rowerze czy uderzać przeciwnika w takt muzyki, może zainteresuje Cię np. BS, PP czy może Body Art?  BS czyli Body Sculpting to rzeźbienie ciała – ćwiczenia wzmacniające i ujędrniające wszystkie grupy mięśniowe, w których wykorzystuje się step, hantle, pałki obciążające i gumy. Power Pump to z kolei zajęcia wytrzymałościowo-siłowe z użyciem specjalnej sztangi. Jak podkreśla Anna Guzowska ze Sztafety Fruttis ćwiczenia te kształtują sylwetkę w sposób niezwykle efektowny i bezpieczny, poprzez pracę z obciążeniem dostosowanym do indywidualnych możliwości ćwiczącego. Body Art natomiast to zestaw ćwiczeń wzmacniających z elementami jogi, pilates i stretchingu, oparty na łączeniu prostych kombinacji choreograficznych na stopniu z ćwiczeniami wzmacniającymi.

Wśród ulubionych zajęć dziewczyn ze Sztafety Fruttis znajdź tę, która najbardziej Ci odpowiada, a Twoje ćwiczenia na pewno nie będą nudne i schematyczne.

Sztafeta Fruttis to srebrne medalistki Halowych Mistrzostw Europy w Madrycie w biegu na dystansie 4 x 400 m: Monika Bejnar, Małgorzata Pskit, Anna Guzowska, Zuzanna Radecka, Grażyna Prokopek i Marta Chrust – Rożej. Sponsorem Sztafety Fruttis jest firma Bacha Sp. z o.o., producent deserów jogurtowych Campina Fruttis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *