• Ruch to podstawa

Regularna aktywność fizyczna to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia. Codzienna dawka ćwiczeń dodaje energii i chęci do życia, pozwala utrzymać wagę w normie. Ważne jest jednak to, aby polubić to, co robimy. Dlatego dobierz sport do swojego temperamentu i możliwości.

  • Dla aktywnych

Jeśli jesteś osobą aktywną i rozpiera Cię energia, wybierz dynamiczny aerobik – radzi Marta Chrust – Rożej ze Sztafety Fruttis – możesz też zapisać się na kurs tańca np. modnej ostatnio salsy. Nie tylko zyskasz dobre samopoczucie, spalisz zbędne kalorie, ale zyskasz też sylwetkę tancerki. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, możesz również wybrać się na rower – dodaje Zuzanna Radecka za Sztafety Fruttis. Jazda na rowerze pozwala nie tylko popracować nad kondycją. Ma też jeszcze inną zaletę – jeżdżąc na rowerze, spędzamy czas na świeżym powietrzu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które całe dnia spędzają w biurze.

  • Dla systematycznych

Jeśli jako swoją zaletę wymieniasz systematyczność, wybierz ćwiczenia na siłowni. Będziesz mogła popracować nad swoimi słabymi punktami. Zwróć uwagę na mięśnie grzbietu – szczególnie jeśli całe dnie spędzasz przy biurku i boli Cię kręgosłup. Grażyna Prokopek ze Sztafety Fruttis radzi, aby przed rozpoczęciem ćwiczeń na siłowni zawsze pamiętać o rozgrzewce. Nie rozgrzewając się, ryzykujesz kontuzję – dodaje. Przestrzega także przed przecenianiem swoich możliwości. Radzi, aby zacząć od mniejszej liczby powtórzeń poszczególnych ćwiczeń i systematycznie zwiększać ich liczbę.

  • Dla zapracowanych

Jeśli jesteś zapracowana i nie masz czasu na aktywność fizyczną, wybierz pływanie – radzi Małgosia Pskit ze Sztafety Fruttis. Pływanie korzystnie wpływa na całą sylwetkę, dodatkowo pozwala zrelaksować się po trudnym dniu w pracy. A w przeciwieństwie do siłowni, pływając pracujesz nad wszystkimi partiami mięsni jednocześnie – dodaje Monika Bejnar ze Sztafety Fruttis.  Zapracowanym Ania Guzowska proponuje jogging, który pozwala utrzymać prawidłową wagę i poprawia samopoczucie. Na jogging możesz wybrać się w każdej chwili. Nie narzucaj zbyt dużego tempa. Lepiej jeśli pobiegasz pół godzinny wolniej, niż 10 minut szybko – organizm nie zacznie jeszcze spalać tłuszczu – dodaje.

Sztafeta Fruttis to srebrne medalistki Halowych Mistrzostw Europy w Madrycie w biegu na dystansie 4 x 400 m: Monika Bejnar, Małgorzata Pskit, Anna Guzowska, Zuzanna Radecka, Grażyna Prokopek i Marta Chrust – Rożej. Sponsorem Sztafety Fruttis jest firma Bacha Sp. z o.o., producent deserów jogurtowych Campina Fruttis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *