Pomysły na zimowe wieczory w rodzinnym gronie


Gry komputerowe i planszowe

Zarówno stare, jak i nowe gry planszowe stanowią wciąż niewyczerpane źródło przyjemności i uśmiechu. Wystarczy wspomnieć tę niezaprzeczalną frajdę, jaką daje popularna gra w chińczyka. Warto to sobie przypominać i od czasu do czasu zasiąść do wspólnej partyjki.

Możemy także skorzystać z dobrodziejstw gier komputerowych, w których to my jesteśmy kontrolerem ruchu. Dzięki temu w trakcie na przykład turnieju tenisa będziemy mieli zapewnioną pewną aktywność fizyczną. Unikajmy gier, które wymagają od nas tylko siedzenia i naciskania przycisków.

Zbudujmy całe miasto!

Może to być miasto, baza kosmiczna, wielki robot lub cokolwiek, co tylko nam przyjdzie do głowy. Ważne, że będą nam w tym celu potrzebne, dostępne na przykład na Merlin.pl, klocki Lego. Dają nam one praktycznie nieograniczone możliwości zabawy, dodatkowo pobudzając naszą wyobraźnię. Przyda się to nie tylko najmłodszym członkom rodziny. Przy zastosowaniu różnego rodzaju klocków możemy również urządzić zawody, na przykład kto prędzej stworzy budowlę na ustalony wcześniej temat. Takie zabawy gwarantują nam dużą ilość śmiechu i przyjemnie spędzony wspólnie czas.

Szarady

Konieczność pokazywania lub rysowania zadanych haseł tak, aby członkowie naszej drużyny jak najszybciej je odgadli, powoduje nie tylko ciągłe wybuchy śmiechu. Szarady stymulują wyobraźnię i wytwarzają zdrową atmosferę współzawodnictwa. Dodatkową zaletą dla dzieci jest także to, że mogą zobaczyć swoich rodziców w nieco innym świetle, jako ludzi wesołych i rozluźnionych. Powoduje to zmniejszenie szkodliwego dystansu między pokoleniami i zacieśnianie więzi rodzinnych.

Rodzina bliskością silna

Wspólne spędzanie czasu jest niezwykle ważne. Nic tak skutecznie nie buduje pozytywnych relacji rodzinnych, jak wspólny śmiech i radość z bycia razem. Przecież zima to nie tylko chłód za oknem i wcześnie zapadające ciemności – święta Bożego Narodzenie kochają i dorośli, i dzieci. W tym czasie rodzina jest nam szczególnie bliska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *