Poradnik przyszłego taty – jak zadbać o ciężarną

Dbaj o wypełnianie zaleceń! Jako mąż i przyszły tata, powinieneś czuć się odpowiedzialny za zdrowie swojej żony oraz przyszłego potomka. Powinieneś stale czuwać nad swoją partnerką, przypominając jej o wypełnianiu określonych zaleceń, co ma duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka, jeszcze w okresie ciąży.

Do najważniejszych należą między innymi nie obciążanie niepotrzebnie organizmu matki, wysypianie się i dostarczanie niezbędnych witamin, przede wszystkim dotyczy to folianów, które powinny być przyjmowane już na 3 miesiące przed planowaną ciążą.

Zwykła dieta nie pokrywa niestety całego zapotrzebowania na kwas foliowy, ze względu na ich małą ilość i wysoką nietrwałość w pożywieniu oraz dość powszechny problem, jakim jest nieprawidłowe przyswajanie kwasu foliowego. Do suplementacji doskonale nadaje się w tym wypadku preparat bogaty w nową odmianę folianów, która posiada jedną istotną zaletę, mianowicie jest niezwykle łatwo przyswajalna przez organizm.

W momencie, gdy oboje rozpoczynacie starać się o potomka, kobieta powinna rozpocząć przyjmowanie jak najwcześniej, żeby dostarczyć organizmowi odpowiedni poziom folianów, dzięki czemu uchronicie swoje przyszłe dziecko przed poważnymi wadami rozwojowymi, a także zapewnicie sobie bezpieczny poród siłami natury.

Pozwól ciężarnej odpocząć!

Ciąża jest bardzo dużym wysiłkiem dla organizmu kobiety, nie tylko fizycznym, związanym z pojawieniem się na przykład „brzuszka”, ale również metabolicznym. Taki stan bezpośrednio wpływa na jej samopoczucie, ciężarna ma prawo szybciej się męczyć oraz częściej narzekać na zwiększoną senność czy uczucie „braku sił”.

Przyszły tata musi to zrozumieć i przygotować się do sytuacji, gdzie przez najbliższych kilka miesięcy powinien aktywnie wspierać, pomagać i wyręczać swoją partnerkę w domowych obowiązkach oraz w wielu codziennych sprawach. Kobieta w ciąży nie powinna się przemęczać, za to musi mieć możliwość czynnego i biernego wypoczynku, kiedy tylko tego potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *